Jak funguje Bluetooth

Rate this post
By: edkohler

Bluetooth máme jednak v telefonu a pak také v počítači a díky němu si můžeme posílat různé soubory, bez toho aniž bychom za posílání museli něco platit. Je to vynikající spojka mezi dvěma přístroji, které Bluetooth mají a tak si můžete zdarma poslat téměř cokoliv.

Vyfotili jste si pěkný obrázek a váš kamarád, známý, nebo kdokoliv jiný by tento obrázek také chtěl mít ve svém zařízení? Pak si jej můžete poslat pohodlně přes Bluetooth. Je to velmi jednoduché. Trvá to pár sekund a máte předané soubory na druhém zařízení.

K tomu, aby Bluetooth fungoval, je nutné jej mít a spárovat se s druhým zařízením, jež jej taktéž ve svém menu má. Nejprve si najděte v mobilu či počítači Bluetooth a zadejte příkaz stát se zjistitelným. Totéž musí udělat i druhá strana, která chce soubor poslat.

Při odesílání souborů přes Bluetooth je nutné, abyste byli v jedné místnosti, nebo blízko sebe. Bluetooth se nachází většinou v nastavení a najdete ho v nastavení bezdrátového připojení a sítí. Pokud chcete poslat soubor, musíte si najít to zařízení, kam jej chcete poslat.

Obě zařízení musejí mít Bluetooth zapnuté, aby k odeslání mohlo dojít. Někdy po vás bude chtít přístroj před odesláním heslo, které můžete zadat jakékoliv, avšak do druhého zařízení musíte zadat heslo stejné. Potvrdíte odeslání a na druhém zařízení je nutné soubor přijmout.

Za pár vteřin bude vše úspěšně přeposláno a vy tímto způsobem můžete odesílat další a další soubory, a nebo je i přijímat. Pozor však ať neodešlete soubor někam jinam, ujistěte se, že vždy posíláte vše na to správné zařízení. K chybě totiž může snadno dojít. Je třeba si toto hlídat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *