Jak nemít menstruaci

Rate this post

Menstruace se objevuje u každé vyzrálé a zdravé ženy, do určitého věku. Nejde o nic příjemného a tak ji prostě a jednoduše nemáme příliš v lásce. Způsobuje nám výkyvy nálad, nafouklé břicho, bolesti hlavy, břicha, úzkosti a mnohé jiné nepříjemné stavy, které sebou menstruace nese.

Mnohdy bychom byli raději muži a menstruaci vůbec neměly. Menstruace je však jev, který nám přináší plodnost a nebýt jí, nebyli bychom plodné. Toužíte po tom, aby u vás menstruace nebyla? Díky některým preparátům je to možné.

By: NHS Employers

Existují dvě antikoncepce, díky kterým menstruaci vůbec nemáte. Je to Sayana a Depo provera. Tyto antikoncepce se jednou za 3 měsíce aplikují pomocí injekce. Svým způsobem nepatří k oblíbeným, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že mi jejich užívání nikterak neublížilo, ale naopak přineslo pohodlí a klid.

Nemůžu proti této antikoncepci říci špatné slovo. Nemít menstruaci však můžete i tehdy, budete-li brát antikoncepční tablety bez přestávky, která je za normálních okolností 7 dní. Začnete-li po dobrání jednoho plata opět s platem dalším, menstruace nepřijde.

Další možností jak nemenstruovat je nitroděložní tělísko, které vám doporučí váš gynekolog. Jedná se o novinku a taktéž po ní nebudete mít menstruaci. Stojí však okolo 5 tisíc, je to antikoncepce na 5 let, což se ve finále vyplatí. Toto tělísko lze kdykoliv vyjmout.

Menstruovat můžete přestat i po operativním zákroku. To je však zbytečné, protože existují preparáty, které jsem vyjmenovala výše. Každopádně se poraďte s lékařem, co je pro vás nejlepší řešení, pokud se chcete vyhnout menstruaci. Jedině on vám může napsat jakýkoliv druh antikoncepce, žádná z výše jmenovaných není volně prodejná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *