Jak pečovat o citlivou pleť

Rate this post

Citlivá pleť je taková pleť, která snese jen málokteré přípravky a často reaguje na kosmetické produkty a nejen na ně tím, že zčervená. Jak na citlivou pleť? Citlivé pleti velmi vadí i slunce, ale také mráz. Citlivá pleť velmi reaguje na vše.

Jak pečovat o citlivou pleť?

By: Alisha Vargas

Co se týče kosmetiky, tak je nutné testovat, zkoušet a hledat. To znamená, že jde-li si koupit jakýkoliv kosmetický přípravek, je třeba ho před samotnou koupí vyzkoušet. Proto požádejte v obchodě, zda mají k výrobku testery a ty použijte na kousek vaší kůže na obličeji.

Nějákou dobu vydržte a počkejte, co se budě dít. Pokud jste nezaznamenali žádnou reakci, pak si výrobek můžete zakoupit, horší to je tehdy, pokud vás kůže začne pálit, objeví se zarudnutí a vy cítíte, že takhle určitě ne. Pak je na řadě další testování jiného produkty a takto je třeba hledat, dokud nenarazíte na to pravé.

Produkty pro citlivou pleť poznáte, mají to uvedeno na obalu, což však neznamená, že vám alergickou reakci nezpůsobí. I zde je nutné hledat a pídit se potom pravém právě pro vás. Nejlépe nakoupíte produkty pro citlivou pleť v lékárně, kde byste také měli dostat vzoreček na vyzkoušení domů.

Novinkou na trhu jsou krémy CC, které jsou určeny právě pro citlivou pleť a je třeba mezi nimi hledat i takový, který budete moci používat i vy. Kosmetika však není jen o krémech, ale také o make-upu, pudru, tvářence, odličovacích přípravcích, pleťových maskách a podobně. To vše je nutné před samotnou koupí vyzkoušet.

V létě používejte vysoký faktor ochranných slunečních krémů, slunečním paprskům se spíše vyhýbejte, než abyste je vyhledávali. Pokud se opalujete, tak jen časně dopoledne, nebo v pozdějších hodinách. V zimě je třeba citlivou pleť chránit hutnými krémy. Opět počítejte s tím, že vám nesedne úplně každý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *