Jak léčit nemocné hlasivky

Rate this post

Každého z nás určitě někdy navštívila bolest v krku, někoho častěji, někoho méně často, nicméně nastalou skutečnost je nezbytné řešit ať už je v jakémkoliv stádiu.

Prvním stádiem je nepříjemné škrabání v krku ráno po vzbuzení se. Na takovou bolest v krku nám postačí jedny z dostupných cucavých pastilek, užívají se cca po 3-4 hodinách a druhý den už se nám z postele díky vyléčenému krku vstává mnohem líp.

Jestliže ale podceníme toto stádium, krk začíná protestovat suchým kašlem. Na léčbu nám nepostačí pouze cucavé pastilky, budeme muset užívat sirup či kapky proti kašli, vykašlávat začneme cca po dvou dnech.

Velmi často se ale stává, že na léčbu „tak banální záležitosti lidé nemají čas“. Chorobu možná nesčetněkrát zvládli bez sebevětší léčby, zákonitě přijde doba, kdy tělo nebude vlastnit dostatečnou imunitu, k nachlazení přidáte sklenku perlivé vody a problém je na světě.

Chraptění se může zdát zprvu zábavné, obzvláště pro ty z nás, kteří s hlasivkami problém nemíváme, nýbrž jsme se v mládí ve škole snažili simulovat nemoc hlasivek a ubránit se možnému zkoušení. Poté, co si ráno uvědomíte, že Váš hlas velmi skuhrá, začnete nemoc brát vážně, protože je pozdě, může být však mnohem později.

Samozřejmě čím dříve zahájíte léčbu, tím lépe pro Vaše zdraví, jestliže se dostanete do stádia téměř nemluvného, dejte si den či dva pauzu od mluvení a hlasivkám tím ulevte. Uvařte čaj z nakrájené cibule a majoránky, vůně a chuť se může zdáti být na první nádech nemilá, proto dle chuti dolaďte lžicí medu, která chuť výrazným způsobem změní. Ovažte teplý šátek či šál kolem krku a odpočívejte. Při léčení samozřejmě vynechejte cigarety, alkohol, perlivé vody, chladné vody, nedýchejte chladný vzduch. Nejlépe pro sebe uděláte, budete-li doplňovat svému tělu teplé tekutiny.

To, že dva dny nebudete mluvit, či mluvit minimálně, neznamená, že při prvním zlepšení vyskočíte z postele a budete pospíchat do práce či školy, nezahrávejte si se svým hlasem, velmi lehce o něj můžete natrvalo přijít.

Zdar a sílu při úspěšné léčbě Vašeho hlasového ústrojí přeje Soňa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *