Jak dodržet pitný režim

Rate this post
By: jenny downing

Pitný režim je věc, o které víme, že by se měla dodržovat, ale málokdo, se tím řídí. Pijeme většinou jen tehdy, když máme opravdu žízeň a to je chyba. Pít bychom měli hodně a obzvláště pak v letních měsících a v horkých letních dnech bychom měli být daleko důslednější.

Jak na to, abychom pitný režim skutečně dodržovali?

Pití je třeba mít neustále na očích. Pořiďte si skleničku, která se vám bude líbit a ze které se vám bude hezky pít. Může být klidně originální a jiná tak, aby se na ní váš pohled poutal mnohem častěji.

Nechte si udělat sklenici s fotkou a podobně. Tuto sklenici mějte vždy na místě, kam často koukáte. Dejte si jí například vedle telefonu, počítače, knihy a podobně. V práci si dejte sklenici tam, kde trávíte nejvíce času. Dále pak mějte jednu vodu v autě a také v kabelce.

Kabelka vám díky tomu přijde těžká a vy si jí odlehčíte tak, že upijete vodu, kterou si v ní nesete. V autě si pak dejte vodu tak, abyste jí měli při ruce a vždy když zastavíte a to třeba i na červenou se napijte. Vryjte si tento rituál do paměti a naučte se tak pít automaticky.

Pokud jste jako žena zvyklá přetírat si rty po každé, když zastavíte, postavte si vodu právě ke rtěnce. Pokud jste muž, postavte si vodu tak, abyste jí měl například u telefonu, který jistě často kontrolujete. U jídla si dejte vždy plnou sklenici vody a řiďte se tím, že je třeba nejen jídlo dojíst, ale i pití dopít.

Začátky pro vás budou o tom, že si pití budete muset neustále připomínat, ale pokud si na to tělo navykne, budete mít žízeň častěji a už nebude nutné na pití tak často myslet, protože si o to tělo začne říkat samo. Poté budete mít pitný režim vyřešený.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *