Jak nenaletět podomním a telefonním prodejcům

Rate this post
By: Neil Conway

Znáte to, někdo vám něco přijde nabízet buď přímo domů, nebo vás odchytí na ulici, nebo vám volá telefonem… Nabízí produkty, služby, nebo vás informuje o tom, že jste právě něco vyhráli, ale podmínkou převzetí tohoto dárku je, že si sebou vezmete 2 přátele.

Pokud však dorazíte na místo, kde se vám dárek má předat, pak se vám začnou nabízet produkty a prodejci vás budou nutit k nákupu a to nejčastěji zcela předražených věcí, které do své domácnosti vůbec nepotřebujete. Stát se vám může, že u vás někdo zazvoní a bude vám chtít představit například vysavač, nebo výhodné nabídky pro úsporu elektřiny, plynu a podobně.

Jak zjistíte, že se opravdu jedná o výhodnou nabídku a jak to udělat, abyste podomním prodejcům nenaletěli?

Pokud na vás budou tlačit s tím, abyste nabídku okamžitě podepsali, rozhodně to nedělejte a nic okamžitě nepodepisujte. Seriózní prodejci na vás tlačit nebudou.

Mohou vám také svou nabídku vnucovat s tím, že akce je pouze dnes a zítra za tak báječnou cenu zboží,službu či produkt nepořídíte. Tak ani na tyto akce v žádném případě nereagujte a pokud chcete využít výhodné nabídky, musíte mít možnost si ji dobře prostudovat.

Cítíte-li ze strany prodejce jakýkoliv nátlak, na nabídku rozhodně nereagujte. Mohlo by jít o podvod a vám by se to vůbec nemuselo vyplatit. Nechte si čas na rozmyšlenou, nikdy se s koupí neunáhlujte. Nenechte se zlákat vidinou toho, že ušetříte, protože ve většině případů to tak vůbec být nemusí.

Naopak. Výhodnou nabídku nemusí nikdo nikomu vnucovat, ta si najde své zákazníky sama. Buďte obezřetní a podomnímu a telefonnímu prodeji se raději vyhýbejte, jen vědí, jak nejrychleji sehnat peníze. Pokud však bude pro vás nabídka lákavá a rádi byste jí využili, nenechávejte vše na tom, že okamžitě kývnete. Vždy si nechte čas na rozmyšlenou a nabídku si pak doma pořádně prostudujte, popřípadě porovnejte s nabídkami jinými, od jiných firem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *