Jak najít houby

Rate this post
By: isamiga76

Jsem vášnivý houbař, který miluje sbírání hub a jsem opravdový nadšenec. Sbírání hub mě baví, chce to však mít dobrý zrak a také najít to správné místo. To je základ. Najdete-li si vaše místo, my houbaři tomu říkáme ten správný flek, můžete si každý víkend přinést domů plný koš hub. Jde jen o to vědět, kam si pro ně chodit.

Samozřejmě mi také trvalo, než jsem si svá místa našla, ale povedlo se. Pokud hledáte kam se na houby vydat, řiďte se těmito radami. Sledujte, kde u lesů často parkují auta. Na tyto místa se pak taktéž vydejte. Další důležitá indicie je, že u lesa, kde stojí houbař u silnice a prodává své úlovky, jistě nestojí jen tak, ale asi právě přišel z hub.

Podle toho jsem si taktéž místa vybírala, ale časem jsem si našla i ta svoje, kam se opakovaně mohu vracet a vím, že domů nepřijdu s prázdnou. Nejprve jsem měla jedno místo, postupem času jsem hledala dál a dál a teď jich mám tolik, že za celý víkend v létě mám vždy co obcházet.

Hledejte až tehdy, když začne houbařská sezona

Neztrácejte čas hledáním hub v době, kdy ještě houby nezačaly růst, i když procházka v lese je velmi příjemná, pokud však chcete najít houby, čekejte na signál až začnou růst. Dozvíte se to z novin, televize a také podle již zmiňovaných indicií, které jsem jmenovala výše.

Jakmile začnou růst vydejte se na houby. Pokud vidíte místa u lesa, kde každý víkend stojí mnoho aut, se kterými přijeli právě houbaři, vydejte se na tato místa již v pátek, nebo ve čtvrtek. O víkendu je pak les plný a většinou se tedy o své úlovky musíte dělit i s ostatními houbaři.

Nikdy nikomu neprozraďte, kam na houby chodíte. To houbaři nedělají!!!! I když se vás neustále někdo bude vyptávat, odpovězte do lesa. Nefoťte se v lese s plným košem a nedávejte ihned fotky na Facebook, ten by totiž mohl prozradit místo, kde se právě nacházíte a dát tak spouštěcí signál pro ostatní. Mohlo by se vám stát, že vás někdo ve sbírání hub snadno předběhne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *