Jak dlouho před odletem být na letišti

Rate this post

Odlétáte na dovolenou a chcete být včas na letišti? Pokud letadlem létáte jen výjimečně, pak raději buďte na letišti o něco dříve, protože budete nervózní, budete hledat, odkud se odlétá, kde je delegát s letenkami a podobně.

By: eGuide Travel

Optimální čas je být na letišti 2 hodiny předem, pokud však chcete více času na to se po letišti porozhlédnout, najít správný terminál, rozkoukat se kde co najdete, pak si raději dejte ještě hodinu k dobru, abyste zbytečně neběhali z jednoho terminálu k druhému a nehledali.

Pozorně si pročtěte pokyny, které vám cestovní agentura pošle, kde máte napsáno, co sebou smíte mít, co ne, kde dostanete letenky, odkud poletíte a podle toho se pak zařiďte. Pokud lítáte často a víte co a jak na letišti, tak dorazte maximálně hodinu před odletem k odbavení.

Jestli čas odbavení nestihnete, máte bohužel smůlu a letadlo odletí bez vás a to bez náhrady letenky i celé dovolené, proto raději buďte na letišti dříve, než-li později. Počítejte také s tím, že cestou do Prahy, vás může čekat kolona, zácpa, bouračka a vy budete někde trčet, proto pokud letíte přes den, tak si raději počkejte na správný čas v Praze někde blízko letiště.

Letíte-li v noci, tak by kolony a podobné nepříjemnosti neměly hrozit, ale i tak si raději dejte čas. Přijít kvůli zmeškání letu o dovolenou by bylo velice nepříjemné. U odbavení se nemůžete splést, protože se kontroluje i jste-li u správné přepážky a to samé i u vstupu do letadla.

Jen si hlídejte hlášení o místě destinace, do které letíte a také číslo letu. Pokud budete již odbaveni a nedostavíte se včas na osobní prohlídku, vyhlásí vás letištní personál rozhlasem, aby vás informoval o tom, že se máte již na místo kontroly dostavit, abyste tak nezmeškali let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *