Jak najít ztraceného psa

Rate this post

Pokud se vám ztratí pes, je to vždy pro majitele veliké neštěstí a snaží se jej najít všemi možnými i nemožnými cestami. Nejhorší je totiž nevědět, co se s vašim domácím mazlíčkem děje a je to psychicky velmi vyčerpávající.

Tuto situaci bych nepřála žádnému majiteli pejska, protože je to snad ještě horší, než když vám pejskem odejde na věčné časy. Nevědět, zda někam nespadl, zda nebyl obětí trestného činu, zda se někde netrápí je neskutečně stresující.

Jak najít ztraceného psa?

V první řadě zalarmujte všechny psí útulky ve vašem okolí a dejte jim fotku vašeho pejska. Pokud jej někdo najde a zavolá policii, ta předá psa do útulku a tak v tomto případě útulek je místo, kde můžete hledat naději.

By: nick fullerton

Rozvěste fotky vašeho pejska s vašim telefonním číslem a poproste o pomoc při hledání. Nejčastěji se psi ztrácí na Silvestra, kdy je vyděsí rachejtle, ze které mají strach a tak utíkají a hledají bezpečné místo, kam se mohou před ranami z rachjetlí ukrýt. Pak si však neumějí najít cestu zpět.

Další možnost, kdy se pejsek zaběhne je, když někde hárá fenka. V tomto případě se vám ale pejsek s největší pravděpodobností vrátí. Psa vám také může kdokoliv ukrást. V dnešní době máte možnost psa očipovat a díky tomu jej také najít.

Proto se čipům nebraňte, jsou potřeba i když se psem cestujete za hranice a to například i jen na Slovensko. Čip vám může připadat bolestivý způsob označení, ale vězte, že mnohem bolestivější je o pejska přijít a nevědět, co se s ním děje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *