Jak se správně vybavit na Silvestra?

5/5 - (1 vote)

Příprava Vánoc je za námi a i Silvestr je velice oblíbený svátek, lidé se scházejí, aby společně oslavili příchod nového roku. Tento den je den veselí, ale potřebuje i naplánovat – kde ho oslavíte, zda tam přespíte, co si vezmete sebou a mnoho dalšího.

Jak vybrat místo?

Mnoho lidí na Silvestra rádi pozvou celou partu svých nejbližších známých a jedou někam na chatu. Problém je v tom, že se musíte rozmyslet hodně dopředu, protože mnoho míst už bývá dlouho před Silvestrem zarezervováno. Někteří proto raději zůstanou doma a pozvou si své známé k sobě, tady se nastává problém v tom, že na druhý den ráno budete mít toho hodně na uklizení a protože je to váš dům, tak vám s tím nikdo nepomůže. A někdo se setká někde v hospodě, kde si posedí a pak vyjdou ven na ohňostroj. Pokud máte vybranou svou oblíbenou hospůdku, měli byste si také pro jistotu rezervovat místo, protože i hospody bývají plné lidí.

K Silvestru patří alkohol

Pravdou je, že jde o oslavu a mnoho lidí si Silvestr nedokážou představit bez panáka či skleničky šampaňského při ohňostroji. Pokud budete oslavovat v hospodě, tak si veškerý alkohol zakoupíte, což může být někdy finanční zátěž, ale na druhou stranu je to jen jednou v roce. Pokud volíte variantu, že si pozvete známé k sobě, tak víte, že je slušností, že každý nějakou láhev přinese, ale přesto se na to nemůžete spoléhat a mít v zásobě nějaký alkohol, o kterém víte, že ho čekaní hosté budou pít. A když jedete na chatu, tak se vždy nějak domluvíte. Buďto si každý přinese svůj alkohol anebo se složíte či jeden vezme alkohol druhý jídlo a podobně, to už jen záleží na vás.

Nezapomeňte na jídlo

Hodně lidí myslí na alkohol, ale jen málokdo myslí na jídlo. Přitom jde o nezbytnou část celého Silvestra. Jelikož mnozí slaví už brzy, potřebují vydržet až do půlnoci, což někdy s konzumací alkoholu je problém, proto potřebujete jídlo. Jídlo vám aspoň trochu pomůže kontrolovat hladinu alkoholu, abyste vydrželi čerství co nejdéle. Takže když půjdete oslavovat do hospody, tak hned při rezervování stolů se zeptejte, zda na Silvestra vaří anebo připravují nějaké drobné pohoštění, jako jsou tradiční chlebíčky, koláčky a podobně. Když máte Silvestr na chatě, tak je to jednoduché, protože si sami připravíte to, na co máte chuť.

Ohňostroj

Jsou lidé, kteří se ho ohňostroje nepouštějí a raději se vyjdou podívat ven na náměstí, ale jsou i takoví, kteří si sami rádi zapálí pár raket a podobně. Samozřejmě, že to není zakázáno, ale při jejich zapalování byste měli být velmi ostražití, abyste neublížili sobě a ani okolí. Dávejte pozor, kam rakety či jiné výbušniny letí, abyste nezpůsobili požár a podobně. A také záleží na tom, kde ohňostroj zakoupíte.

Silvestr je krásný den, ale také náročný, nejen na přípravu, ale také pro žaludek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *