Jak slušně vyprovodit návštěvu, když je u vás dlouho

By: Gareth Williams
Rate this post

Přišla vám návštěva a určitě jste to sami někdy zažili, že se neměla k tomu, aby šla domů. Vy jste přitom buďto chtěli jít již spát, nebo jste měli něco, co bylo třeba do druhého dne dokončit a tak jste přemýšleli, jak návštěvě říct, že je u vás již dlouho.

By: Gareth Williams

Sama nejvíce nesnáším návštěvy, které nikdo nepozval a jsou nečekané. Pokud navíc návštěva neví, kdy je slušné jít domů, je to opravdu neštěstí. Pokud chcete udělat sami někomu přepadovku a navštívit jej, ujistěte se, že o vaši návštěvu právě nyní skutečně stojí.

Není nic horšího, než když si naplánujete výlet, úklid, či cokoliv jiného a do toho vám doma nečekaně někdo zazvoní. Co teď? Pozvěte návštěvu dál, ale ihned je upozorněte na to, že za chvíli odjíždíte tam a tam, nebo že máte rozdělaný úklid, který byste rádi stihli v krátké době.

Někdy se stane, že se návštěva zdrží déle, než si přejete a co pak? Je tedy nejlepší sdělit jí, že ráno brzy vstáváte a že byste si chtěli jít lehnout. Nebo že ještě musíte něco udělat a tak potřebujete chvíli volného času na to, abyste to mohli dokončit, ještě než půjdete spát.

Jak nenápadně návštěvu vyhodit?

Začněte sklízet ze stolu dopité pití a dojedené jídlo, nenoste již nic dalšího. Stůl otírejte a uklízejte tak, aby si návštěva všimla, že již v dalším pohoštění nebudete pokračovat. Zeptejte se, kdy se opět uvidíte a že byste rádi přišli na návštěvu pro změnu vy.

Povězte, že už v televizi nic nedávají a že byste tedy měli jít již spát. Poukažte na to, kolik je hodin a co ještě všechno musíte udělat. Pokud máte psa, řekněte návštěvě, že musíte se psem ven, než půjdete spát. Měla by pochopit, že je čas odejít.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno