Jak slušně vyprovodit návštěvu, když je u vás dlouho

Rate this post

Přišla vám návštěva a určitě jste to sami někdy zažili, že se neměla k tomu, aby šla domů. Vy jste přitom buďto chtěli jít již spát, nebo jste měli něco, co bylo třeba do druhého dne dokončit a tak jste přemýšleli, jak návštěvě říct, že je u vás již dlouho.

By: Gareth Williams

Sama nejvíce nesnáším návštěvy, které nikdo nepozval a jsou nečekané. Pokud navíc návštěva neví, kdy je slušné jít domů, je to opravdu neštěstí. Pokud chcete udělat sami někomu přepadovku a navštívit jej, ujistěte se, že o vaši návštěvu právě nyní skutečně stojí.

Není nic horšího, než když si naplánujete výlet, úklid, či cokoliv jiného a do toho vám doma nečekaně někdo zazvoní. Co teď? Pozvěte návštěvu dál, ale ihned je upozorněte na to, že za chvíli odjíždíte tam a tam, nebo že máte rozdělaný úklid, který byste rádi stihli v krátké době.

Někdy se stane, že se návštěva zdrží déle, než si přejete a co pak? Je tedy nejlepší sdělit jí, že ráno brzy vstáváte a že byste si chtěli jít lehnout. Nebo že ještě musíte něco udělat a tak potřebujete chvíli volného času na to, abyste to mohli dokončit, ještě než půjdete spát.

Jak nenápadně návštěvu vyhodit?

Začněte sklízet ze stolu dopité pití a dojedené jídlo, nenoste již nic dalšího. Stůl otírejte a uklízejte tak, aby si návštěva všimla, že již v dalším pohoštění nebudete pokračovat. Zeptejte se, kdy se opět uvidíte a že byste rádi přišli na návštěvu pro změnu vy.

Povězte, že už v televizi nic nedávají a že byste tedy měli jít již spát. Poukažte na to, kolik je hodin a co ještě všechno musíte udělat. Pokud máte psa, řekněte návštěvě, že musíte se psem ven, než půjdete spát. Měla by pochopit, že je čas odejít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *