Jak mít tmavší pleť

5/5 - (1 vote)

Tmavší pleť vypadá zdravěji a i celkem přirozeněji, než ta, která je bílá. To majitel neustále slyší: jsi v pořádku, cítíš se dobře, nebolí tě něco? Lidé s bílou kůží nejčastěji řeší, jak si zakrýt nohy a ruce, aby nebyli pro smích. Pleť si však můžete jednoduše ztmavit.

By: Rennett Stowe

Jste-li vyloženě albín, pak není důvod, abyste nenavštívili solárium, ale pozor. Tento typ pleti je velmi náchylný ke spáleninám, proto choďte do solária na kratší dobu, ale častěji. Používejte ochranné krémy, které jsou nutné a které vás budou před spálením chránit. Krémy používejte i po opalování. Jednak zvláční pokožku a pak vám také opálení vydrží o dost déle.

Pokud se však stane, že se spálíte, raději nějaký čas na solárko zapomeňte. Proto, abyste byli tmavší, nemusíte nutně chodit do tohoto typu zařízení. Můžete používat samoopalovací krémy, nebo krémy s jemným a postupným opálením. Je to rozhodně zdravější a také k vaší pleti šetrnější, navíc budete pokožku hydratovat.

Samoopalovací krémy mají okamžitý efekt opálení, hrozí však, že nebude opálení stejnoměrné, proto jej doporučuji používat ještě s dalším tělovým mlékem a smíchat v dlaních. Pozor, krém vám obarví právě i dlaně, proto raději použijte rukavice, nebo peelingem nechtěné obarvení odstraňte.

Tmavší pleť můžete navodit i pomocí make-upu a pudru, v tomto případě však zvolte tón make-upu a pudru jen o jeden odstín tmavší. Dobře vypadá hnědá tvářenka, která vytvoří opálený vzhled. Na tu určitě nikdy nezapomínejte a to ani v létě, když jste opálení od slunce.

V létě doporučuji používat opalovací olej, který zvýší intenzitu opálení o mnoho více, než krém. Používejte však vždy vysoký faktor, obzvláště pak jedete-li k moři a neopalujte se na přímém slunci v poledne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *