Jak rozeznat zlo od dobra

Rate this post

Jak rozeznat zlo od dobra? To je otázka, na kterou bychom si měli umět odpovědět v případě, že máme kolem sebe lidi, ve kterých se mýlíme. Každý bohužel alespoň jednoho takového ve svém okolí má a měl by si na něj dát pozor.

Ne každý kdo vám lichotí a naslouchá vám, to s vámi myslí dobře. Většinou ten kdo páchá zlo, je až příliš milý a snaží se vám na oko pomoci co nejvíce. To však dělá jen proto, aby z vás vytáhl potřebné informace, díky kterým vám může při první příležitosti vrazit nůž do zad.

Dobrý člověk dokáže vyslechnout a poradit, ale ve většině případů nechce znát víc, než mu sami chcete svěřit. Netouží znát detaily a senzace. Bude ho zajímat pouze to, co mu opravdu chcete sami svěřit. U dobrého člověka neuvidíte radost v očích, když mu sdělíte jakýkoliv neúspěch a nemusí to být nutně neúspěch váš, ale někoho z vašeho okolí.

Zlého člověka poznáte také podle toho, jak se chová v přítomnosti třetího člověka a jak se chová, když třetí člověk odejde. Pokud se chystá třetího člověka pomlouvat a přitom v jeho přítomnosti nešetřil lichotkami, pak zbystřete. Je to jasný důkaz toho, že tento člověk není férový a rozhodně se mu dál nesvěřujte se svými osobními věcmi.

Každý z nás má v sobě dobro i zlo, ale otázkou je, v jakém poměru. Je normální, že nemáme někoho rádi a tak o něm ani nedokážeme mluvit v superlativech, ale pokud máte kolem sebe někoho kdo je na dotyčnou osobu milý a za zády na ní nenechá nit suchou, dejte si na něj obrovský pozor.

Těch co jsou opravdu dobří a myslí to s vámi dobře je spíše méně, než více. Bývá to především rodina. Pak také velmi dobrý přítel, o kterém si však musíte být naprosto jisti, že vás nikdy nezradí a v tomto případě, to není vůbec lehké. Jak rozeznat zlo od dobra? Chce to mít oči dokořán a všímat si detailů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *