Jak pečovat o kočku po kastraci

Rate this post

Rozhodli jste se pro kastraci vaší kočky a nevíte jak o kočku pečovat? Kočky a kocouři by se určitě měli kastrovat a to co nejdříve. O vhodné době se poraďte s veterinářem. Jak pečovat o kočku po kastraci? Před samotnou operací je třeba, aby kočka 12 hodin nejedla a 6 hodin nepila.

Je nutné toto dodržet a vy musíte schovat všechno jídlo, které by kočka mohla najít a sníst. Nesmí mít nic v dosahu. K veterináři kočce pořiďte přenosnou tašku, do které kočku dáte a potom jí v této tašce opět přepravíte domů. Kastrace netrvá dlouho a tak na svou kočku můžete počkat v čekárně.

Buďte připraveni na to, že po kastraci může být kočce špatně a že tím pádem může také zvracet. Po předání kočky veterinářem, můžete kočku odvést a dbát pokynů, které vám doktor dal. Doma odstraňte vše, co by kočku mohlo lákat, aby po tom lezla, či skákala.

Kočka po kastraci musí být v klidu a nesmí nikam skákat. Dejte pozor, aby nelezla ani na gauč, či na schody. Raději si vezměte dovolenou, abyste kočku mohli hlídat a dát na ní pozor. Až se kočka probere z narkózy, bude se velice motat. Dejte pozor, aby do něčeho nenabourala. Její stav se bude podobat tomu, když to v hospodě přeženete s alkoholem a kočka se tak bude i cítit.

Snažte se, aby byla v klidu, a když máte pocit, že vaše kočka bude vyhladovělá, nedávejte jí ještě jídlo. K dispozici jí dejte pouze vodu. Pokud by se najedla, zvracela by. Až uvidíte, že je kočka zcela při smyslech, pak teprve dejte kočičce potravu.

Kastrací by si měla projít každá kočka, je to pro ně opravdu lepší. Pokud chcete koťátka, pak nechte kočku jednou, maximálně dvakrát připustit a pak ji nechte vykastrovat a to samé platí i kocourech. Kastrace je více než na místě. Proto s ní neotálejte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *