Jak oznámit rozchod

Rate this post

Rozchod není vůbec jednoduchý, a to ani pro jednu stranu. Samozřejmě, pokud k němu dojde, mělo by se to říci především členům rodiny. Pokud jsou ve vztahu děti, pak i právě jim. Jak oznámit rozchod? Dětem je velmi těžké oznamovat to, že dochází k rozchodu.

Jak na to připravit právě děti?

Pokud se při rozchodu stěhuje pryč matka s dětmi, měla by dětem říci, že si najdou dočasně nový domov, protože si s tatínkem právě nerozumějí a pokud se dostanou do stavu, že se jim po sobě začne stýskat, tak se k otci vrátí. Aby dětem nebylo až tak smutno povězte jim, že jim zařídíte nový pokojíček a že v něm bude namalovaný Krteček, Mickey Mouse, Halo Kity a podobně.

Pokud budou chtít, tak za otcem budou chodit děti sami a to samozřejměkdykoliv. Pokud se stěhuje otec od rodiny, pak je třeba dětem vysvětlit, že tatínek odchází od nich pryč, proto že si s maminkou nerozumí, ale děti za ním mohou kdykoliv zajít a mohou u něj spát tak, aby se jim nestýskalo.

Horší je to v případě, že otec nejeví o děti zájem a odchází jak od partnerky/manželky, tak i od nich. Na děti to má pak velký vliv. Jak oznámit rozchod rodině? Rodičům jako takovým by se to mělo říci ihned, když k rozchodu dojde, protože právě rodiče své dítě podpoří a mohou mu poskytnout i azyl.

Pokud se vám nechce sdělovat ostatním, že jste se se svým partnerem, nebo manželem rozešli, pak to nemusíte oznamovat, ale klidně můžete počkat, až se na to dostane řeč, nebo až to vyplyne z určité situace na povrch. Není nutné, hned všem volat a oznamovat jim, že se se svým partnerem, nebo manželem rozcházíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *