Jak zvládnout dvě děti

jak-zvladnout-dve-deti-a-vice
Rate this post

jak-zvladnout-dve-deti-a-viceTaké se vám poštěstilo a máte doma dvě ratolesti? Žádná sranda, že? Ale věřte tomu, že nejste první ani poslední, komu se to podařilo a tak je potřeba tomu přizpůsobit životní režim.

Článek píšu já, táta, který má nyní 3 kluky a jednu holčičku, tedy 4 děti ve věku 1, 2, 4 a 6 let, takže pár věcí jsem se za tu dobu naučil. Moje rady nemusí platit pro každou rodinu, ale určitě si v tom najdete to své, co zafunguje a o další rady se můžete podělit pod článkem.

Jak tedy zvládnout dvě a více dětí? Důležité je si uvědomit, že dvojnásobný počet NEMUSÍ znamenat dvojnásob práce a času. Když děláte oběd nebo když děti koupete, tak to není skoro žádný rozdíl. Stejně tak když jdete na procházku, tak prostě berete všechno co doma běhá. Je ale potřeba být dvakrát více na pozoru, aby se jim nic nestalo.

Každé dítě je originál, každému se líbí něco jiného a pokud chcete své děti zvládat, vyplatí se vám najít průnik společných zájmů. Naši kluci mají třeba rádi stavebnice, ale hrozně se u toho hádají, takže tudy cesta nevede. Některé děti si spolu více sednou a jiné po sobě jdou jako psi, takže pokud zjistíte, že k sobě dvě děti mají blíže, mohou si spolu hrát častěji, u stavebnic si pomáhají, na procházce se drží za ruce a to je to co potřebujete. Naopak ty které mají vztahy vyostřené, tak raději držet od sebe.

Stejně tak máte-li větší byt, doporučuji děti rozdělit i na noc. Ráno se vám odmění tím, že vás nechají déle spát a nebudete muset v 6 ráno řešit první bitvy.

Pokud nejste odpůrci televize, tak skoro všechny děti mají rádi pohádky a od tří let se na ně vydrží dívat klidně hodinu. To se může hodit, když potřebujete udělat úklid nebo připravit jídlo. Nic se ale nesmí přehánět a i když televize pomůže děti zvládnout, nechcete aby na ní byly děti závislé. To samé platí o počítači nebo tabletu.

Nám se třeba nikdy nepodařilo dát děti spát najednou, vždycky je jeden z nich unavený méně a vyburcuje ostatní, takže potom nejdou spát klidně 2 hodiny a během té doby chodí za námi nebo my za nimi aby se ztišily. Ale když je dáváme do postelí postupně, např. po 30 minutách, tak je vše v klidu.

A co vy, našli jste něco co na vaše děti zaručeně funguje a pomůže vám přežít náročný den?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *