Jak vybrat dětské kolo

Rate this post
By: Pedro Ribeiro Simões

Kolo je dopravní prostředek, který nás provází celým životem. Jízdu na kole můžeme začít učit děti již v útlém věku. Děti jsou velmi pohybově nadané a velice rychle se učí. Jízda na kole jim pomůže zlepšit motoriku a stabilitu. Rovněž je účinným pomocníkem při zvyšování fyzické zdatnosti dětí.

Učením se dítě zapojujeme do nového koníčku. Můžeme tak podnikat cyklistické výlety po krásách české krajiny. Trh nabízí velmi mnoho dětských kol. Jsou vyráběná od různých firem i pod různými značkami. Máte–li doma dítě, je vhodné mu kolo pořídit.

Pořízením kola dáte dítěti rozumné využití volného času a užijete si spolu krásné chvíle. Bude pozorovat pokroky, jaké dělá. Jste-li rozhodnuti pořídit dětské kolo, přijde vám vhod určitě pár rad.

Spoustu rodičů určitě přemýšlí nad tím, jak vybrat dětské kolo. Základem je bezpečnost dítěte. Výběr dětského kola nemusí být nepříjemným zážitkem. Stačí, když si před návštěvou obchodu ujasníte, jaké kolo potřebujete a chcete. V první řadě myslete na výšku a váhu vašeho potomka. Teprve až potom můžete řešit, jak drahé kolo koupíte a jakou bude mít značku. Dětská kola se dělí podle výšky a váhy.

Jak vybrat dětské kolo – užitečné rady

1. Výška a váha

Věk, výška a váha jsou nedílnou součástí toho, jak vybrat kolo. Důležitým aspektem je i individuální pocit dítěte při sezení na kole. Velikost udává průměr kol a je vždy udána v placích. Jen tak vyberete kolo správně.

2. Značení dětských kol

Velikost 12“ – tato kola se pořizují nejmenším dětem. Jsou vhodná pro věkovou kategorii 2 – 3 roky, nebo pro výšku 90 – 110 cm. Kola mají pouze základní vybavení. Jsou vybavena zadním nábojem, které má funkci brzdy.

Velikost 16“ – kola jsou určená pro děti ve věku 3- 6 let, nebo pro výšku 100 – 125 cm. Tyto děti již umí ovládat základy jízdy. Kola jsou vybavená zadním nábojem typu „torpédo“. Tento typ má zadní funkci brzd.

Velikost 20“ – vhodná pro děti ve věku 6 – 9 let, nebo pro výšku 105 – 135 cm. Svou výbavou se přibližuje dospělým jízdním kolům.

Velikost 24“ – jsou určená pro věkovou kategorii 9 -12 let, nebo pro výšku 115 – 155 cm. Zde už jde o zmenšeninu klasického dospělého kola. Odlišnost je pouze ve velikosti a geometrii rámu, která je přizpůsobená dětské postavě.

3. Rám kola

Při výběru rámu u dětského kola, vždy trvejte na hliníkovém. Ostatně podle norem pro výrobu by kolo mělo obsahovat hliníkové komponenty a plastový kryt na řetěz.

4. Kvalita dětského kola

Kvalitu dětského kola poznáte podle použitých součástek. Při koupi si zkontrolujte funkčnost brzd, kryt řetězu a přídavná balanční kolečka. Jedině tak budete mít jistotu, že jste vybrali kolo kvalitní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *