Jak používat dětskou autosedačku

Rate this post

 

 

Jak používat dětskou autosedačku

Autosedačka je velice důležitá k převozu vašeho dítěte. V žádném případě jej nepřepravujte bez ní. Na autosedačce byste rozhodně neměli šetřit, jde o vaše dítě. Pročtěte si testy, které jasně ukazují na to, kterou sedačku ano a kterou ne. Podle toho pak vybírejte.

V prvních měsících života vašeho dítěte volte autosedačku vajíčko, která se položí na sedačku v protisměru jízdy a řádně se připoutá, je nutné mít vypnuté airbagy. Sedačka může být jak vpředu na místě spolujezdce, tak i vzadu. Vaše dítě v tomto věku často něco potřebuje a odmítá na něco čekat, proto je lepší mít jej vedle sebe a ne se stresovat při jízdě pláčem a tím, že nemůžeme dítěti podat například vypadlý dudlík.

Když už je vajíčko pro naše dítě malé a dítě umí sedět, pořídíme klasickou autosedačku. Ta je určena dětem do 36 kg a 150 cm. Autosedačka může být opět jak vpředu, tak vzadu, musí být však oproti vajíčku ve směru jízdy a řádně připoutaná k sedadlu.

V tomto případě musí být zapnutý airbag a pokud auto airbagy nemá, pak muže být sedačka pouze vzadu. Pro mě osobně je výhodnější mít i tuto autosedačku vedle sebe, protože neustále otáčení se dozadu a podávání něčeho, pro mě bylo velmi nebezpečné. Nevěnovala jsem tak pozornost řízení, tak jak bych měla.

Kde sedačku mít je otázka pouze pro rodiče. Pokud jsou děti dvě je samozřejmě jasná volba, aby seděli vzadu obě dvě. Které místo je nejvíc nebezpečné je také těžké hodnotit, protože nikdy nevíte co se může stát a odkud do vás může nedejbože někdo nabourat.

Pokud se vám dítě do sedačky již nevejde, pak použijte dětský podsedák. I ten může být jak vpředu, tak i vzadu. Přeroste-li vaše dítě 150 cm, pak již není nutný ani podsedák. Přejeme vám, aby vaše cestování bylo bezpečné a vaše děti byli maximálně chráněni.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *