Jak se sbalit do porodnice

Rate this post

Jak se sbalit do porodnice

Termín vašeho porodu se kvapem blíží a je čas si zabalit věci. Abyste na něco nezapomněla, je dobré udělat si seznam. Až to přijde, nebude už čas hledat co jsme ještě nevzali a co by nám mohlo chybět. Lepší je mít zabaleno dříve, než později.

Co k porodu

K porodu si udělejte taštičku zvlášť a dejte si ji navrch. V této taštičce by nemělo chybět pití, doporučuje se jak voda, tak i energetické nápoje. Ručníky a to nejlépe hned 2x, noční košile, župan. Pokud máte dlouhé vlasy, ideální je mít při porodu vlasy spletené do copu a zajištěné sponkami. Neopomeňte sáček na dýchání, pokud byste byla překysličená. 

Nezapomeňte si přibalit i teplé ponožky, dobré je mít také jelení lůj. Rozhodně si do této tašky na vrh dejte fotoaparát, telefon a nabíječku. Něco malého k zakousnutí, nemůžete na porodním sále hladovět bůh ví jak dlouho a síla a energie bude jistě potřeba.

Co do porodnice

Do porodnice pak nezapomeňte hřeben, šampon, mýdlo, sprchový gel, kosmetiku, náhradní noční košili, porodnické vložky, jednorázové kalhotky, toaletní papír, je dobré mít sebou i dětský nafukovací kruh, který vám pomůže v prvních dnech po porodu při sezení. Další věc, která by vám neměla chybět je kojenecká podprsenka, prsní polštářky a také nástavce neboli kloboučky na bradavky.

Pro miminko

V první řadě plenky a oblečení na cestu domů. Vše ostatní vám v porodnici půjčí. Oblečky a přípravky na koupání, včetně zavinovaček vám tam budou k dispozici, i když porodnice bývají různé, lepší je si to ověřit. Pokud čekáte holčičku, pak si přibalte i naušničky. Dudlík je individuální, někde jej dávají, jinde jej zakazují. Raději ho ale přibalte.

Na cestu domů

Oblečení na cestu domů může být pro vás trochu jiné, než to ve kterém jste do porodnice přijela, protože přeci jen budete bez bříška, zabalte si tedy i menší velikosti. Další věc na kterou rozhodně nezapomeňte, ale to je spíše připomínka pro tatínka, je autosedačka. Raději ji dejte tatínkovi do auta ještě než vyrazíte do porodnice. Známe chlapy :-)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *