Jak naučit dítě ráno vstávat

Rate this post

Potřebujete naučit své dítě ráno vstávat, protože nastala situace, kdy začalo chodit do školky, nebo do školy, popřípadě vy chodíte brzy do práce a své dítě musíte taktéž brzy budit? Děti se budí velmi těžko, bývají pak protivné a nevyspalost se na nich podepisuje. Jsou po ránu také velmi pomalé, vše jim trvá a my jsme pak nervózní, abychom vše stihli.

Jak naučit dítě ráno vstávat?

By: Mike Babcock

V první řadě jej musíme začít dávat brzy spát, což také není zrovna nejjednodušší, je to stejné, jako bychom se mi teď snažili usnout o hodinu dříve, když na to nejsme zvyklí. Vyhraďte si tedy 3 týdny až měsíc na to, abyste dítě naučili zvykat na tuto situaci.

Začněte o 10 minut dříve s uspáváním, pusťte pohádku, řekněte pohádku, pomazlete se a zhasněte, vytvořte tmu. Každý den dobu usínání zkracujte, abyste se dostali na čas, kdy potřebujete, aby vaše dítě již spalo. Rozhodně své dítě nenaučíte usínat o hodinu dřív najednou, chce to se k tomu dopracovat.

Ráno jej buďte taktéž o něco dříve a taktéž postupně. Způsob jakým své dítě budíte, musí být nenásilný. Vyhrňte žaluzie, nechte vniknout ranní paprsky do jeho postýlky, pusťte mu potichu jeho oblíbenou pohádku a nechte jej se v klidu probrat, nenechte vše na poslední chvíli.

Pokud máte domácího mazlíčka, pusťte ho vašemu dítěti do postele, aby se spolu přivítali. Vaše dítě hlaďte po vlasech a potichu na něj mluvte. Nikdy jej netahejte hned z postele, vy taktéž nevyskočíte okamžitě, jak vám zazvoní budík. Mějte již vše nachystané, abyste se něčím nezdržovali.

Připravte dítěti oblečení, snídani, kartáček s pastou a podobně. Vstávání není vůbec příjemné, ale dítě se může dopracovat k tomu, že se naučí budit se v danou chvíli již samo a to je situace, kdy máme nad ranním vstáváním vyhráno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *