Jak naučit dítě ráno vstávat

By: Mike Babcock
Rate this post

Potřebujete naučit své dítě ráno vstávat, protože nastala situace, kdy začalo chodit do školky, nebo do školy, popřípadě vy chodíte brzy do práce a své dítě musíte taktéž brzy budit? Děti se budí velmi těžko, bývají pak protivné a nevyspalost se na nich podepisuje. Jsou po ránu také velmi pomalé, vše jim trvá a my jsme pak nervózní, abychom vše stihli.

Jak naučit dítě ráno vstávat?

By: Mike Babcock

V první řadě jej musíme začít dávat brzy spát, což také není zrovna nejjednodušší, je to stejné, jako bychom se mi teď snažili usnout o hodinu dříve, když na to nejsme zvyklí. Vyhraďte si tedy 3 týdny až měsíc na to, abyste dítě naučili zvykat na tuto situaci.

Začněte o 10 minut dříve s uspáváním, pusťte pohádku, řekněte pohádku, pomazlete se a zhasněte, vytvořte tmu. Každý den dobu usínání zkracujte, abyste se dostali na čas, kdy potřebujete, aby vaše dítě již spalo. Rozhodně své dítě nenaučíte usínat o hodinu dřív najednou, chce to se k tomu dopracovat.

Ráno jej buďte taktéž o něco dříve a taktéž postupně. Způsob jakým své dítě budíte, musí být nenásilný. Vyhrňte žaluzie, nechte vniknout ranní paprsky do jeho postýlky, pusťte mu potichu jeho oblíbenou pohádku a nechte jej se v klidu probrat, nenechte vše na poslední chvíli.

Pokud máte domácího mazlíčka, pusťte ho vašemu dítěti do postele, aby se spolu přivítali. Vaše dítě hlaďte po vlasech a potichu na něj mluvte. Nikdy jej netahejte hned z postele, vy taktéž nevyskočíte okamžitě, jak vám zazvoní budík. Mějte již vše nachystané, abyste se něčím nezdržovali.

Připravte dítěti oblečení, snídani, kartáček s pastou a podobně. Vstávání není vůbec příjemné, ale dítě se může dopracovat k tomu, že se naučí budit se v danou chvíli již samo a to je situace, kdy máme nad ranním vstáváním vyhráno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno