Jak pojmenovat své dítě

Rate this post

Čekáte miminko a už vymýšlíte jméno? Chcete, aby bylo zajímavé a jiné, než mají ostatní děti, nebo aby bylo tradiční, české a patřilo k těm nejoblíbenějším? Výběr jména je těžký, protože se ne vždy s parterem na jménu dokážeme dohodnout. Navíc je to něco, co si sebou vaše díte ponese už celý život.

Jak pojmenovat své dítě?

By: Gabriela Serrano

Pokud chcete jména, která jsou oblíbená a lidé je dávají hojně, pak volte u holčičky: Terezku, Elišku, Adélku, Nikolku, Natálku, Marušku, Aničku….apod. U chlapečků pak mezi nejoblíbenější jména patří: Kubík, Honzík, Pepík, Lukášek, Tomášek, nebo například Adámek.

Pokud chcete jména jiná, která má málokdo, pak se zde nabízí jména jako například: Vanessa, Izabela, Ela, Nelly, u kluků pak Oliver, Mathias, Tobias, Adrian, nebo třeba Eliáš. Vybírat můžete z velkého množství jmen a nemusí být nutně pouze z našeho českého kalendáře, ale mohou to být jména z cizích kalendářů.

Na matrice pak nechte vámi vybrané jméno schválit, dozvíte se, zda jej můžete svému dítěti dát, či nikoliv. Pokud vyberete jméno, které není u nás v kalendáři, zjistěte, kdy bude mít vaše dítě svátek. Řiďte se kalendářem, ze kterého jste jméno vybrali.

Pokud vyberete jméno, které není až tak obvyklé, dbejte na to, aby se jméno také hodilo k příjmení. I to je při výběru jména velmi důležité. Jméno spolu s příjmením by nemělo tvořit směšnou kombinaci.

Je také dobré dbát na to, aby se jméno dalo skloňovat a aby se dalo říkat zdrobnělinou. V poslední době se matrika rozrostla o řadu cizokrajným jmen, mezi které patří například Lupita, Bilguut, Enkai, Gorděj, Jošt, Miloň, nebo například Andělín. Některá jména jsou skutečně zvláštní, ale najdou se rodiče, které jimi své dítě pojmenují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *