Co jste o batolatech nevěděla, dokud jste je sama neměla

Rate this post

Mít doma batole, je skutečně náročné a velmi těžké období. Člověk musí být neustále ve střehu, aby jej uhlídal. Pokud patříte mezi ty, kdož ještě nebyla těhotná a miminko nemá, tak skutečně nevíte o čem je tu opravdu řeč.

Batolata jsou velmi neúnavná stvoření, neustále zvídavá stvoření, která musejí vše osahat, vzít do pusy, vyzkoušet a vzít i to, co jim do ruky vůbec nepatří. Mají naprosto nesmyslné požadavky a pokud jim v nich nevyhovíte, chytá je záchvat vzteku. Je to zcela normální a rozhodně se nemusíte děsit toho, že je vaše dítě nevychované. V tomto věku je zcela běžné, že se děti takto chovají a chová se tak 90% z nich. Zatím není třeba žádné paniky.

To, že je vše kolem vás tolik nebezpečné, si začnete uvědomovat, až když se z vašeho dítěte stane batole. O tolika překážkách, které doma máte, jste jistě nikdy netušili. Kolik nebezpečí může v sobě skrývat jeden jediný stůl? Pomineme-li rohy, tak jsou to všechny předměty, které jsou na stole umístěné a také stůl jako takový, protože dítě vám bude mít tendence z něj nejen vše brát, ale také na něj lézt.

Okolo věku 3 let se začínají děti více vázat na opačné pohlaví. Pokud tedy máte holčičku, tak by chtěla spíše tatínka a pokud máte kluka, tak bude tíhnout více k vám. Neberte to zle. To se prostě stává a děti to tak cítí. Není to tím, že byste byl špatným rodičem.

Okolo věku 2-3 let je chování dětí podobné aprílovému počasí. Jendou prší, pak zas svítí slunce. Z dítěte, které je vzteklé a nedá se zastavit, se náhle stane dítě naprosto klidné, pokud však dostane, vše to, co dostat chce. Naopak pak z dítěte, které je naprosto v pohodě a je klidné,  v momentě kdy se najednou začne něčeho dožadovat, začne být někdo, který je nesnesitelně vzteklý a bude ječet tak dlouho, dokud to nebude po jeho.

Ničeho se nebojte, každé dítě z takovéhoto období vyroste. S batoletem potřebujete klid a pevné nervy, jinak se z toho sama zblázníte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *