Jak naložit s první výplatou

Rate this post

První výplata je věc, na kterou se velmi těšíme a při studiích přemýšlíme, jak s ní naložíme. Většinou máme předem promyšleno, co s penězi uděláme a za co je utratíme, protože doba, než je vyděláme, je skutečně dlouhá a do této chvíle je toho potřeba koupit tolik, že nevíme, s čím začít dřív. Samozřejmě, že bydlení, či nový automobil si z výplaty nekoupíme, ale na druhou stranu něco pěkného a klidně i dražšího by to být mohlo.

Dívky se většinou před tím, než první výplatu dostanou, chodí dívat do obchodů a kochají se krásnými věcmi, které mají v plánu si hned po výplatě pořídit.

Chlapci mají trošku odlišnější potřeby a spíše než po oblečení, koukají po elektronice. První výplata se většinou rozkutálí strašně rychle a než se naučíme šetřit a vyjít s ní, je otázkou času.

Z první výplaty by se mělo ale něco koupit rodičům za to, že vás celé roky podporovali a pomohli vám dojít tam, kde teď jste. Své první peníze ale budete mít nejspíš okamžitě pryč. To je pravidlo, které se prostě stává a je to hlavně proto, že na tento okamžik čekáme neuvěřitelně dlouho. Potom je pro nás důležité to, že už konečně ty vysněné a hlavně naprosto vydřené peníze máme a můžeme s nimi naložit podle vlastního uvážení.

Je neskutečně mnoho věci, po kterých do té doby toužíme a které bychom si tak rádi koupili. Nyní své sny můžeme alespoň částečně proměnit ve skutečnost a proto je pro nás chvíle, kdy si vyděláme první peníze opravdu velmi důležitá a rádi na ni vzpomínáme. Cítíme se najednou mnohem  svobodněji, máme víc možností a šancí a další věc je, že si připadáme mnohem dospěleji. Najednou je to pro nás o dost víc důležité a také reálné, než když jsme o celém tomto faktu pouze přemýšleli a v hlavě se nám rodí spousta možností, co s vydělanými penězi udělat.

Nápadů je ale mnohem více, než kolik bychom si jich mohli dovolit a tak máme v hlavě i to, co uděláme s druhou, či třetí výplatou….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *