Co je povoleno od 18 let

Rate this post
By: pingiwingi

V naší zemi je věk 18 přechodem do dospělosti a je to tak pro každého z nás vstup do světa, kde je již téměř vše dovoleno, budeme-li se bavit o legálních věcech. Co můžu dělat od 18 let? 18 let znamená, že jste plnoletí a berete zodpovědnost sami za sebe.

Máte možnost udělat si řidičský průkaz a začít řídit vozidlo, na což se těší nejen dospívající a tak si díky 18-tým narozeninám, může splnit svůj sen o autě a jeho řízení. Pozor však na opatrnost. Frajeřit za volantem se nevyplácí.

Konečně si na svých 18-tinách můžete dát legálně alkohol a zakouřit si, i když většina z nás má tyto zkušenosti v tomto věku dávno za sebou. Nicméně nahlas se o tom mluvit nesmí, to až tehdy, oslavíte-li vstup do dospělosti.

Další věc co smíte v 18 letech a to i přesto, že jste to udělali již dávno před tím, je sledovat erotické filmy a pornofilmy, zároveň do světa erotiky můžete vstoupit jako umělci při focení a nebo natáčení, ale o to ne každý z nás stojí.

Mnoho z nás se na svůj věk, kdy mu bylo 18 těšilo, protože do té doby jsme od svých rodičů často poslouchali ať si počkáme, až nám bude 18 a to pokaždé, když jsme od nich něco dospěláckého chtěli.

V tomto věku se také ukončuje vzdělání a začíná se nastupovat do zaměstnání, proto je tento věk zcela přelomový, ale samozřejmě ukončené vzdělání je individuální a každý může toto vzdělání ukončit v jiném věku. Záleží na tom, jak mu to ve škole jde.

Většina z nás si myslí, že pokud je mu 18, může už vše a nemusí se koukat na to, co na to říkají rodiče. Svým způsobem je to pravda, ale měli bychom brát ohledy na to, že nás rodiče vychovali, dali nám život a tak bychom na jejich i když pro nás zastaralé názory, měli hledět přeci jen s respektem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *