Jak pomoci, když rostou zoubky

By: Keith Williamson
Rate this post
By: Keith Williamson

Rostou vašemu dítěti zoubky a vy přemýšlíte, jak mu co nejlépe ulevit?

Jak se pozná, že rostou zoubky?

Vaše miminko hodně slintá, často pláče a jeho dásničky jsou nateklé. To je známky toho, že brzy uvidíme první zoubek. Že už se skutečně zoubek prořízl poznáte tak, že na dásničku jemně poklepete kovovou lžičkou a ucítíte zoubek.

Růst zoubků je pro děti velmi nepříjemný a mnohdy jej provází i teplota, či průjem. Pořiďte vašemu miminku kousací hračky. Ono samo bude mít tendenci neustále do pusinky něco strkat. Na zoubečky jsou ideální gelové kousací hračky, které můžete vložit na chvíli do lednice, aby vaše miminko při kousání příjemně chladili.

Dále pak můžete dát miminku kousací knížky. Každé dítě si tímto nepříjemným obdobím projde. Zmírnit bolest lze také gelem, kterým se potírají dásničky a který zmírní bolest. Gel dostanete v lékárně bez předpisu.

Pokud často miminko pláče v noci, znamená to, že jej bolest budí a nemůže se tak ani pořádně vyspinkat. Klidně mu proto podejte dětský sirup proti bolesti, i ten je k dostání v lékárně bez lékařského předpisu. Většinou dětem jako první vylezou jedničky zoubky. Pokud se prořízl první, budou velmi rychle následovat i další zoubky.

Další zoubky už potom dítě zvládá statečněji. Obtížné to je pak opět u stoliček. Na návštěvu k zubaři by se mělo jít poprvé již v 6. měsíci věku vašeho miminka.

Pokud první zoubek najde maminka, říká se, že by měla dostat od tatínka peníze na šaty.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno