Jak poznat závislost na internetu

5/5 - (1 vote)

Máte pocit, že se vám internet dostal pod kůži a že bez něj nedokážete žít? Jak poznáte, že jste na něm závislí? Celkem jednoduše, stačí, když si zkusíte nějaký den bez něj fungovat a otázka na vaší odpověď přijde velmi brzy.

Jste nervózní, když vás spadne síť a vy se tak nemůžete připojit k internetu? Nevíte co dělat, jak vyplnit volný čas a co si s celou situací počít? Pak je závislost na internetu zcela jasná. Myslíte si, že nemáte šanci si bez internetu poradit?

Jedete na dovolenou a první co zjišťujete, je jestli je v hotelu Wi-Fi? Tak to je evidentní, že na internetu závislá jste. Pokud se chcete své závislosti zbavit, pak zkuste třeba o víkendu počítač vůbec nezapínat a ani se jinak připojovat k internetu.

Je to těžké, vím to z vlastní zkušenosti, že internet nás pohltil velmi a že již nedokážeme bez internetu být, přitom tomu není tak dlouho, co jsme jej vůbec neznali a normálně jsme bez internetu fungovali, ale dneska to nějak nejde a my nedokážeme bez internetu být.

Není se čemu divit, protože internet je místo kde najdeme vše, kromě informací na něm máme i kamarády, se kterými si můžeme psát, takže je jasné, že na internetu ujíždíme tak, jak bychom ale rozhodně neměli. Určete si dva dny v měsíci, kdy internet nepoužijete a uvidíte, jak se najednou budete cítit jinak, možná i svobodně, ale možná z toho budete značně nervózní.

Naplánujte si den tak, abyste vůbec neměli pocit, že vám něco chybí. Dopřejte si výlet, nebo cokoliv jiného, co vás zabaví a co vám pomůže na internet zapomenout. Určitě si internet neodříkávejte v době, kdy jej potřebujete k práci, nebo když se nudíte, ale odříct si jej je nutné v době, kdy máme spousty jiné zábavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *