Jak se zbavit strachu z lidí

5/5 - (2 votes)

Nemáte důvěru ve své okolí, nevěříte lidem okolo vás. Na jednu stranu je to docela dobře, protože přílišná důvěra může škodit a způsobit svěřování se, na které později můžete hořce doplatit. Svým způsobem dnes jen těžko můžete někomu plně důvěřovat. Strach z lidí je proto oprávněný.

Neměl by však být přehnaný i to může být na škodu. Ideální je to tak půl na půl. Proč ale strach z lidí máte a o jaký strach přímo jde? Můžete se bát toho, že vás psychicky setřesou, ale strach můžete mít i z fyzického ataku a to třeba proto, že se od ostatních něčím odlišujete.

Důležité je se umět ostatním postavit a ukázat jim, že si na vás dovolovat nesmějí. Snažte se je umírnit ve svých narážkách či podrazech. Musíte v nich vzbudit pocit, toho, že na vás nemohou a že si na vás nesmějí dovolovat. Jak se tomuto ubránit? Jak se zbavit strachu z lidí?

Uvědomte si, že pokud budete chtít i vy můžete být silnější jedinec a to nemluvím o fyzické síle, ale o té psychické, kdy se musíte umět zapřít a ukázat vše co ve vás je. Pokud se tedy v práci bojíte svého nadřízeného, který vás pořád za něco kritizuje, neustále vám dává najevo, že jste nic a svou práci dostatečně nezvládáte, postavte se mu.

Nechte ho vyjmenovat co děláte špatně a argumentujte věcmi, které naopak děláte dobře, ale on je nevidí. Ukažte na to v čem jste lepší než ostatní. Zapřemýšlejte a určitě na něco přijdete. V žádném případě se nepodceňujte a nekývejte souhlasně při šéfovou narážkách na vaší špatnou práci hlavou. Naopak argumentujte.

Pokud se bojíte lidí z toho důvodu, že se do vás neustále někdo naváží proto, že jste například pomalejší, argumentujte to tím, že sice pomalejší jste, ale o to jste pečlivější a svou práci si děláte řádně a neflákáte ji. Asi sami nejlépe víte, proč se lidí bojíte, co od nich můžete čekat a proto si na tyto narážky připravte argumenty a odpovědi, kterými ukážete, že si to nenecháte líbit.

Dodejte si sebevědomí. Zamyslete se nad tím, proč jsou na vás lidé zlí a v hlavě si řekněte, co je k tomu vede. Jsou sami se sebou nespokojení, mají problémy, které ventilují na vás, povězte jim o tom. Hajte se tím, že nejste jejich terčem vzteku a problémů.

Když dotyčný uvidí, že si nenecháte jen tak něco líbit, přestanou se po vás vozit tak, jako když viděli, že jim to prochází. Klidně se i hádejte, ale svá práva si obhajte. Čím více ukážete, že se do vás může kdokoliv strefovat, tím víc to on bude dělat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno