Jak se zbavit strachu z lidí

5/5 - (2 votes)

Nemáte důvěru ve své okolí, nevěříte lidem okolo vás. Na jednu stranu je to docela dobře, protože přílišná důvěra může škodit a způsobit svěřování se, na které později můžete hořce doplatit. Svým způsobem dnes jen těžko můžete někomu plně důvěřovat. Strach z lidí je proto oprávněný.

Neměl by však být přehnaný i to může být na škodu. Ideální je to tak půl na půl. Proč ale strach z lidí máte a o jaký strach přímo jde? Můžete se bát toho, že vás psychicky setřesou, ale strach můžete mít i z fyzického ataku a to třeba proto, že se od ostatních něčím odlišujete.

Důležité je se umět ostatním postavit a ukázat jim, že si na vás dovolovat nesmějí. Snažte se je umírnit ve svých narážkách či podrazech. Musíte v nich vzbudit pocit, toho, že na vás nemohou a že si na vás nesmějí dovolovat. Jak se tomuto ubránit? Jak se zbavit strachu z lidí?

Uvědomte si, že pokud budete chtít i vy můžete být silnější jedinec a to nemluvím o fyzické síle, ale o té psychické, kdy se musíte umět zapřít a ukázat vše co ve vás je. Pokud se tedy v práci bojíte svého nadřízeného, který vás pořád za něco kritizuje, neustále vám dává najevo, že jste nic a svou práci dostatečně nezvládáte, postavte se mu.

Nechte ho vyjmenovat co děláte špatně a argumentujte věcmi, které naopak děláte dobře, ale on je nevidí. Ukažte na to v čem jste lepší než ostatní. Zapřemýšlejte a určitě na něco přijdete. V žádném případě se nepodceňujte a nekývejte souhlasně při šéfovou narážkách na vaší špatnou práci hlavou. Naopak argumentujte.

Pokud se bojíte lidí z toho důvodu, že se do vás neustále někdo naváží proto, že jste například pomalejší, argumentujte to tím, že sice pomalejší jste, ale o to jste pečlivější a svou práci si děláte řádně a neflákáte ji. Asi sami nejlépe víte, proč se lidí bojíte, co od nich můžete čekat a proto si na tyto narážky připravte argumenty a odpovědi, kterými ukážete, že si to nenecháte líbit.

Dodejte si sebevědomí. Zamyslete se nad tím, proč jsou na vás lidé zlí a v hlavě si řekněte, co je k tomu vede. Jsou sami se sebou nespokojení, mají problémy, které ventilují na vás, povězte jim o tom. Hajte se tím, že nejste jejich terčem vzteku a problémů.

Když dotyčný uvidí, že si nenecháte jen tak něco líbit, přestanou se po vás vozit tak, jako když viděli, že jim to prochází. Klidně se i hádejte, ale svá práva si obhajte. Čím více ukážete, že se do vás může kdokoliv strefovat, tím víc to on bude dělat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *