Jak najít vlastníka nemovitosti

Rate this post

Přemýšlíte, jak najít, kdo je majitel dané nemovitosti? Nemusíte navštěvovat žádné instituce, protože najít vlastníka nemovitosti můžete i přes internet. Zjistíte to tedy pohodlně z domova online, aniž byste museli někam chodit, nebo za tuto informaci platit. Stačí znát obec, ve které se nemovitost nachází a číslo popisné.

Jak na to?

Jak najít vlastníka nemovitosti vám popíšeme v následujících řádcích. Na internetu si vyťukejte stránky www.cuzk.cz, kliknete na nahlížení do katastru. Vlevo jsou pak nabídky: parcela, budova, nebo jednotka. Klikněte na to, co vás zajímá a co byste rádi zjistili.565853557_3b4b0c42f2

Konkrétně tento odkaz http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberBudovu.aspx?typ=Budova vás navede přímo na hledání vlastníka nemovitosti. Když do kolonky název obce vyplníte, kde se budova nachází a číslo stavby, nebo číslo popisné, pak už je jen otázkou chvilky, kdy zjistíte kdo je vlastník.

Jednoduše si tak zjistíte, kdo je majitelem budovy, o kterou máte například zájem. Hodit se vám to může v případě, že je dům na prodej přes realitní kancelář a vy chcete dům koupit přímo od majitele, tímto způsobem si můžete zjistit, kdo je majitel toho daného domu, o který máte zájem.

Stejně tak je dobré podívat se občas na svůj majetek a zkontrolovat si, jestli neoprávněně někdo nenabyl váš dům, nebo jinou nemovitost.

Důvodů proč chcete najít vlastníka nemovitosti je však hned několik a mohou být různé. Právě jsme vám ukázali jak snadno majitele najít a zjistit tak, komu budova patří. Zjišťovat můžete i z pouhé zvědavosti, pokud vás daná informace zajímá.

Díky aplikaci, kterou na internetu najdete můžete získávat údaje o parcelách, pozemcích a budovách, bytových i nebytových prostorech, evidovaných v katastru nemovitostí. Nahlížení do katastru nemovitostí je volně dostupné všem, kdož mají přístup k internetu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *