Jak si říkat o peníze

Rate this post

penízeMáte manžela, či přítele, máte spolu rodinu a vedete společnou domácnost. Jak si říkat o peníze, pokud je potřebujete? Je jasné, že sama vše financovat nemůžete a tak potřebujete finance i od svého partnera. Dohodněte se tedy spolu, že vám každý měsíc dá určitou částku na domácnost.

Může se však stát cokoliv a vy máte neočekávané výdaje. Pak je nutné požádat partnera, aby vám peníze poskytl. Můžete však sama toužit po něčem novém a nemusí to být nutně něco na sebe. Jak si říkat o peníze a jak to udělat chytře?

Hodně záleží na tom, co zrovna potřebujete koupit. Rozbila se vám pračka a tak je nutné pořídit si pračku novou. Zjistěte nejprve, kde jsou jaké slevy a kde by se dala pračka pořídit nejvýhodněji. Potom o tom řekněte své drahé polovičce.

Rozbila se nám pračka, potřebujeme novou, hledala jsem kvalitní pračku, na kterou mají za rohem slevu. Je levnější o 2 tis. Myslím, že je to nejvýhodnější koupě, o jaké vím. Můžeme se na ni zajít podívat spolu, ale pokud mi důvěřuješ, stačí, když mi tu na ni necháš peníze.

Pokud se vám líbí zimní kabát, který prostě musíte mít a potřebujete na něj peníze, pak na to musíte jít jinak. Musíte přesvědčit partnera, že váš kabát už je zánovní, že už nutně potřebujete nový a tak už jste se byla po nějakém pěkném poohlédnout a dokonce jste takový, který by se vám líbil našla.

Přimějte ho, aby se s vámi šel podívat na to, jak vám ten parádní kousek sedne. Přesvědčte ho o nadčasovosti a vysoké kvalitě, kterou nebude třeba za rok, či dva měnit za něco jiného. Pokud vám jej koupí, naveďte ho, aby i on si udělal radost alespoň jednou maličkostí, abyste odcházeli spokojeni oba a váš drahý neměl pocit, že odchází pouze s lehkou peněženkou.

Pokud se jedná o menší věc, kterou potřebujete a nechcete si přitom říkat o peníze, pak si ji objednejte z internetu na jeho jméno. Až balík přijde a váš protějšek se bude ptát, co to je, tak řekněte, rozbilo se světlo a nutně jsme potřebovali nové. Na internetu bylo za dobrou cenu, tak jsem ho objednala, já jsem ti o tom neříkala?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *