Jak najít byt

Rate this post

Hledáte si vlastní bydlení a nevíte, jakým způsobem si byt najít? Možností jak najít byt je hned několik. V první řadě byste měli mít jasno, v jaké lokalitě by se vám byt líbil a jak velký by měl být. Velkou roli také hraje to, za kolik chcete byt pořídit a jak by měl být zrekonstruován.

Pokud chcete byt v určité lokalitě, která se vám ve vašem městě líbí, tak si tuto lokalitu projeďte, nebo projděte a podívejte se, zda tam neuvidíte byt na prodej. Pokud ano opište si kontakt a sjednejte si prohlídku bytu.

Pokud sháníte byt podle počtu pokojů, pak si zkuste vyhledat takový byt na internetu. Ve většině případů najdete na internetu naprosto vše, protože je to první místo, kam prodávající svůj inzerát umístí. Navíc se můžete podívat na realitní agentury, které koupi bytů zprostředkují.

Pozor však na to, každá realitní společnost si navyšuje cenu bytu. Koupíte-li tedy byt přímo od majitele, vyjde vás vždy levněji. Proto se snažte nejprve najít majitele bytu. Zeptat se můžete například sousedů a pak se s majitelem můžete sami domluvit.

Hledáte-li byt podle ceny, tak i podle těchto kritérií se dá na internetu byt vyhledat. Pozor však na lokality, kde bydlí nepřizpůsobivý a na to, v jakém stavu byt je. Pokud je ve stavu, kdy je třeba kompletní rekonstrukce, spočítejte, zda-li by se vám nevyplatilo spíše koupit byt, který je již hotový.

Každý si však udělá rád byt podle svého a tak pokud máte jasnou představu o tom, jak si byt chcete sami zrekonstruovat, tak si raději kupte byt, který rekonstrukci bude potřebovat. Pokud však najdete takový, který se vám bude líbit a bude podle vašich představ, pak není co řešit. Jediné co, by mohlo být proti vám, je cena bytu.

Možnost jak byt získat je také zajít si na město a o byt požádat, tam ale není jistota toho, že se vám bude líbit, byt vám bude totiž přidělen. Pak také můžete zajít na družstvo a zeptat se na volný byt i tam. Byt od města je zadarmo, nebo za směšný poplatek. U družstva byt taktéž pořídíte levněji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *