Jak pečovat o domácí kočku

Rate this post

Kočka je zvíře velmi chytré, které má pocit, že je doma pánem. Na rozdíl od psa, si myslí, že se vše musí točit kolem ní. Kočka je takzvaně všemi mastmi mazaná. Naše kočka je tomu příkladem. Je to kočička, která žila 3 roky venku a chodila k nám jen jíst, v zimě jsem jí vzala domů a hned první den mňoukala, že chce k nám do postele a od té doby je to místo její.

Ještě než si kočku vezmete domů, nechte jí očkovat a odčervit. Očkování stačí jednou za rok, odčervení je třeba dělat každé 3 měsíce. Prášek na odčervení můžete dát kočičce doma sami do nějákého oblíbeného jídla. Já ho naší kočce balím do šunky.

Určitě nechte vaší kočičku vykastrovat. Když kočka mrouská je k neudržení a nevykastrovaný kocourek zas stříká moč všude po bytě, proto je vhodné udělat kastraci co nejdříve. Jinak jsou kočky velice čistotné, potřebují svůj záchod s pískem, kam chodí vykonávat svou potřebu bez toho, abychom je to museli učit.

V létě pokud běhá kočka venku je nutné, aby byla chráněná před parazity. Nejčastěji jsou to klíšťata. Největší úspěch jsem zaznamenala s kapkou za krk, kterou dostanete jak na veterině, tak i v lékárně. Co se týče stravy je to různé. Každé kočičce chutná něco jiného. Některá miluje kapsičky, jiná konzervy, některá má ráda suchou stravu. Všechny kočky milují sirové maso, jakmile začnete doma připravovat maso, uvidíte, jak rychle se k vám kočka začne lísat.

Určitě domů kočce pořiďte něco na škrabání, protože jinak vám bude škrábat nábytek, v tom horším případě pak gauč. Na trhu je velké množství škrabadel a tunelů, které taktéž kočky milují. Rádi se někam schovají a tak milují tunely a obyčejné krabice.

Pokud kočku pouštíte na noc ven, což my neděláme, protože naše kočka úderem 19 hodiny odchází spát do ložnice , pak se může stát, že vám bude nosit ukazovat své úlovky, to znamená mrtvé myši. Přijde se vám pochlubit, jak moc byla v lovu úspěšná. Za to kočku nekárejte, protože ona čeká na pochvalu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *