Jak nejlépe utřít prach

4/5 - (1 vote)

Prach se kolem nás víří a je těžké se mu ubránit. Máme za sebou velký úklid a nabytí dojmu, jak máme doma čisto. Naši spokojenost může rázem vystřídat šok, pokud začne svítit slunce a my vidíme, jak neskutečné množství prachu doma ještě stále máme.

Zkuste se vyhnout kobercům, záclonám a závěsům, což jsou vyloženě lapači prachu a tím pádem tedy při každém jejich pohybu prach začnou vířit. Většinou prach utíráme jednou týdně prachovkou. Utírat bychom ho měli nejen v místech, na která vidíme, ale samozřejmě i tam, kde vidět není.

Vynikající účinky proti prachu má Pronto, nebo Diava, které jsou určené na dřevo. Postříkejte jedním z těchto přípravků povrch a poté přípravek rozleštěte do ztracena. Prach se na těchto místech bude udržovat mnohem hůře. Nic méně to neznamená, že u vás nebude.

By: francois

Pokud to jde, vysávejte co nejvíce, protože tím se prachu také velmi zbavíte. Vynikající je v tomto směru robotický vysavač, který můžete zapnout kdykoliv jdete z bytu, či domu a on za vás uklidí. V nádobce na špínu, pak uvidíte, jak velké množství prachu vysavač vysál a to vysává pravidelně.

Častým větráním se vám taktéž doma bude usazovat více prachu, obzvláště pak, bydlíte-li u rušné silnice, kde neustále jezdí auta. V tomto případě se snažte větrat co nejméně. Prach je obecně velký nepřítel a je těžké ho nadobro odstranit. Prachu se nadobro jen těžko zbavíme.

Důležité je pravidelně a často uklízet a především utírat prach, luxovat a vysávat. Aby nás prach zas až tolik neznervózňoval stačí zatáhnout rolety, když vysvitne slunce a nic nebudeme vidět. Tímto však nenabádám k tomu, abyste se na úklid úplně vykašlali, to rozhodně ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *