Jak prát spodní prádlo

Rate this post
By: Bahia Notícias

Koupila jste si krásné spodní prádlo a ráda byste zachovala jak jeho tvar, tak i barvu? Spodní prádlo potřebuje speciální péči a to jak kvůli hygieně, tak i kvůli materiálu, ze kterého je vyrobeno.

Pokud si prádlo nechcete zničit praním, tak určitě sledujte štítky, na kterých je uvedeno, jakým způsobem se prádlo má prát. Velmi velký vliv na praní vašeho prádla má také prášek, nebo prací gel, ve kterém prádlo perete. Nemusíte prát na tolik stupňů, pokud zvolíte účinný prášek, který vás zbaví bakterií. Velmi důležité je doma mít dva druhy prášků, či gelů. Jeden na bílé prádlo a jeden na prádlo barevné. Prací prostředky pak volíme podle toho, jaké prádlo zrovna pereme.

Jestliže jste si koupila skutečně drahý kousek, pak jej raději perte v ruce, protože je to je opravdu nejlepší způsob toho, jak danou věc definitivně nezničit. Ruční praní je pro spodní prádlo nejbezpečnější. Pokud chcete zachovat jak barvu, tvar, tak i elasticitu, tak se zcela jistě rozhodněte pro ruční praní vašeho spodního prádla.

Podprsenky je pak také důležité zvládat perfektně vyprat. Z podprsenky totiž mohou vylézt kostice a ty snadno během praní potrhají ostatní prádlo, nebo dokonce mohou poničit pračku. Proto je perte ve speciálním pytlíku, do kterého je vložíte a pečlivě jej uzavřete.

Pokud máte v podprsence molitanové košíčky, pak bude velmi obtížné udržet jejich tvar, a proto je raději perte také v ruce. Mohlo by se vám stát, že je vyndáte z pračky naprosto zdeformované.

Speciální kapitolou pak jsou plavky. Ty při prvním praní pouze namočte do vody, kam dáte jemný prášek. Plavky vyperte a nechte je jen volně uschnout. Hlavně je neždímejte. Po každém dni, kdy je použijete, plavky přeperte v ruce, a pokud trávíte dovolenou u moře, tak praní věnujte speciální pozornost. Pokud je dáte do pračky, tak volte šetrný režim praní a plavky taktéž jako podprsenku, vložte do speciálního pytlíku, který zavřete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *