Chystáte se doma obarvit si vlasy? Pak jste si již jistě koupili barvu na vlasy, ve které je i návod, který je velice dobré před barvením prostudovat, abyste neudělali nějakou chybu. V návodu je také napsáno, jak dlouho barvu na hlavě nechat působit.
Klasické domácí barvení vlasů
Obvykle se doba působení pohybuje mezi 20-30 minutami. Barvu nechte působit podle toho, jak chytá. Aby dobře chytla, pak po nanesení barvy zakryjte vlasy alobalem, nebo starým ručníkem, po 10-ti minutách, pak kontrolujte jak barva chytá a podle toho pak smyjte.
Složitější je odbarvování
Pokud vlasy odbarvujete, buďte opatrnější, vlasy totiž můžete buď lehce spálit, nebo barvu smýt příliš brzy a poté výsledný efekt nebude takový, jaký byste čekala. Vlasy mohou být rezavé a nepravidelně odbarvené. U odbarvování je tedy doba působení různá.
Roli také hraje to, jak tmavá je vaše výchozí barva vlasů a podle toho barva také bude chytat. Potřebujete-li odbarvit vlasy velmi tmavé, tak budete muset barvu nechat působit o něco déle. Pokud budete odbarvovat světlé vlasy, dobu působení zkraťte.
Vlasy z alobalu nerozbalujte celé, ale vždy zkontrolujte jeden pramen, který opět zabalíte. Odbarvení je určitě lepší nechat na odborníkovi, protože ten ví nejlépe jak která barva na jaké vlasy reaguje. Ale pokud se skutečně dáte do barvení sami, vlasy si hodně hlídejte.
Barvením vlasů na tmavo celkem nemáte co zkazit, protože tmavé vlasy chytají dobře. Maximálně můžete podcenit tón, který si vyberete. Některé barvy bývají ve výsledku tmavší, než se uvádí na krabičce, proto raději vyzkoušejte nejprve nabarvit jeden pramen a podle toho pak pokračujte.
U dobarvování odrostů si pak kupujte pokaždé stejnou barvu, kterou jste použili naposled.