Jak pečovat o nehty

Rate this post

Máte přírodní nehty, o které byste ráda pečovala, aby byly silné a pěkné a nelámaly se?

Jak pečovat o nehty, aby byly zdravé a krásné?

Určitě byste měli používat krém na ruce. To je základ. Krém na ruce používejte denně, stejně tak, jako používáte krém na pleť. Vždy jej vmasírujte i do nehtů.

Další věc, která by vám neměla doma chybět, je výživný a zpevňující lak na nehty, který si dáte vždy jako podklad pod lak, nebo jej na nehet nanesete bez laku. Pokud si nehty lakujete často, nechávejte je přes noc odlakované a použijte na noc jen výživný olej, který do nehtu vmasírujete a ráno si pak nehty nalakujte obvyklým způsobem.

Po laku nanesete ještě závěrečný zpevňující lesk. Nehtovou kůžičku před lakováním zatlačte. Nehty pilujte do tvaru, který se vám líbí. Nyní se nosí krátké nehty a tak není nutné nechávat nehty narůst, stačí je posílit a vyživovat.

Když odstraníte gelové nehty

Nejhorší pro nehty je, pokud si necháte odstranit gel, či pryskyřici, které vám váš nehet výrazně poničí. Po sundání gelového a pryskyřicového nehtu je třeba mnohem větší péče o nehet, než když máte nehty svoje a zdravé. Nutné je nechat nehet odrůst tak, aby poškození zmizelo nadobro.

Na co byste také neměli zapomenout je šetrný odlakovač, i ten je pro vaše nehty velmi důležitý a tak nepoužívejte žádné levné odlakovače, ale raději investujte do kvality. Nadměrné odlakovávání nehtů, vašim nehtům také moc nepřidá. Ovšem oprýskaným nehtům se vyhýbejte obloukem.

Pokud to jde, zkuste jeden den v týdnu nehty vůbec nelakovat. Nebo si kupte výživné laky. Častým používáním barevných laků vaše nehty zežloutnou. I na to je řešení a to v podobě bělícího séra na nehty, které vaše nehty opět pěkně vybělí a navíc nebudete na nehtech mít skvrny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *