Jak najít balík přes internet

4/5 - (1 vote)

Poslali jste, nebo jste si objednali nějaký balík a teď byste se rádi podívali, kde je a kdy k vám dorazí. Může se vám také stát to, že balík jste objednávali bůh ví kdy a stále ještě nedorazil, a tak byste rádi zjistili kde je a zda se neztratil. I to se totiž může stát.

Jak najít balík?

Vždy, když jdete balík poslat, dostanete na podacím lístku i číslo balíku, které vám napoví, kde se balík zrovna nachází. Česká pošta má své stránky, kde nabízí i hledání balíčku podle čísla a ihned tak zjistíte, kde zrovna váš balíček je.

Na těchto stránkách http://www.postaonline.cz/trackandtrace najdete přesně to, co byste chtěli najít a to informace o vašem balíčku. Zkopírujte číslo, nebo jej opište a hned budete vědět, kde se váš balíček nachází a kdy dorazí na místo.

Jiné to může být, pokud čekáte balík ze zahraničí, nebo jej do dahraniční posíláte. Čekáte-li balík z ciziny, pak to bude trvat o něco déle, než balík posílaný z Čech, do Čech, kde je většinou doba dodání 1 -2 pracovní dny. Z ciziny to mohou být i měsíce, záleží na tom, odkud a kam, je balík posílán.

I když víte číslo balíku posílaného z ciziny, tak i tak ho nemusíte najít na stránkách České pošty. Pokud ještě není u nás, můžete balíček sledovat na stránkách pošty země, ze které byl poslán. Proto si tyto stránky zjistěte od toho, kdo vám balík posílá. Nechte si poslat odkaz na poštu, ze které vám balíček byl odeslán.

Dky tomu budete moci sledovat, zda je balík ještě v původní zemi, zda je v letadle, nebo na lodi, v jaké zemi se právě nachází a kdy dorazí do Čech. I když už bude balíček v Čechách, neznamená to, že bude do dvou pracovních dnů u vás. Balíčky většinou ještě zůstávají nějaký čas na celnici a čekají na celní kontrolu a proclení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *