Jak často chodit do solárka

Rate this post
By: Stan Dalone & Miran Rijavec

Chcete být opálená a mít hezčí barvu pleti? Jak často chodit do solárka? Velmi záleží na tom, jaký fototyp jste a jak se vaše pleť opaluje. Se solárkem by to ale neměl přehánět nikdo, protože solárium ve vyšších dávkách vaší pleti škodí a nejen to, může samozřejmě způsobit i rakovinu kůže.

Pokud jste velmi světlá, nebo světlý, pak choďte na méně minut a častěji. Používejte ochranné krémy, které zintenzivní vaše opálení a budou vás i chránit. Krémy pořídíte přímo v soláriu. Každé studio by je mělo mít na prodej. Koupit se dají také přes internet.

Jste-li střední typ, kdy nejste ani světlí, ani tmaví, pak solárium navštěvujte klidně častěji, na více minut, ale opět platí pouze s krémem do solária. Pokud po soláriu zrudnete, pak si dejte na čas pauzu. Nechoďte příliš často za sebou. Pozorujte, jak vaše pleť reaguje.

Do solárka často a na více minut můžete chodit, pokud jste tmavý typ, který se nespálí a dobře se opaluje. I zde samozřejmě používejte krémy na opalování. Turbo solárium vás opálí rychleji a intenzivněji a s vaším typem pleti si můžete dovolit navštěvovat právě toto turbo solárium.

Aby vám opálení vydrželo déle a bylo intenzivnější, použijte na celé tělo i obličej před opalováním peeling, ten si samozřejmě udělejte doma, protože je nutné peeling smýt. Po opalování se nekoupejte. Natřete se krémem na tělo, který vaší pleť bude dokonale hydratovat.

Použít můžete i samoopalovací krém, který vaše opálení zintenzivní. Po samotném opalování si neberte na sebe bílé věci, na kterých mohou zůstat stopy krému a to samé platí i po použití samoopalovacího krému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *