Jak zvládat depresi

Rate this post

Jak zvládat depresi

Někdy se toho na člověka může navalit opravdu mnoho. Najednou jako bychom měli pocit, že vše okolo nás je špatně a z dané situace není východisko. V tomto období na nás padají deprese a my máme pocit, že je to nejhorší období, ze kterého snad ani není cesty ven.

Může nás potkat cokoliv, přijdeme o práci, velmi bolestivý je rozchod či dokonce rozvod partnerů, nejhorší ze všeho je, pokud nám umře někdo blízký. V takových situacích propadáme do hluboké beznaději, nevíme kudy kam a toužíme se z toho dostat ven.

Není to jednoduché, ale řešení se vždycky najde. Říká se, že čas všechno zahojí a svým způsobem je to také pravda. My bychom ale měli jít v tomto případě času trochu naproti a dopřát si úlevu, kterou tak nutně potřebujeme.

Musíme si najít zálibu, koníčka, který nám pomůže odreagovat se a zapomenout alespoň na chvíli na to zlé. Je jasné, že to nepůjde hned, ale určitě to pomůže. Pokud potřebujete zahnat myšlenky a chmury, musíte si udělat něčím radost. Co konkrétně vám udělá radost, musíte vědět vy sami.

Zajděte si na nákupy, ke kadeřníkovi, pořiďte si domácího mazlíčka, zacvičte si. Dost také pomáhá když si doma přestavíte místnosti, které vám nebudou připomínat to zlé období, kterým právě procházíte, ale naopak se budete vracet do něčeho nového. Nemusíte nutně nakupovat nový nábytek, stačí ho jen uspořádat trochu jinak, než jak jste byli zvyklí.

Pokud vám to finance a čas dovolují, zajeďte si na dovolenou a odpočiňte si na místě, kde se budete cítit dobře. Neřešte otázku, co bude dál, protože dál vždycky něco bude a pokud je vám teď nejhůře, tak je před vámi cesta, která už bude jen lepší. Hůř už vám nebude, nyní nastává etapa, kdy budete stoupat opět vzhůru!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *