Jak se zbavit strachu z budoucnosti

Rate this post

Trpíte strachem z toho, co bude, protože máte nějaké závazky, které je nutné dodržovat. Nikdy nevíte, co se může stát, to je jasné a tak ve vás panují obavy a stále řešíte coby, kdyby… Jak se zbavit strachu z budoucnosti? Strach můžete mít proto, že máte půjčky, hypotéky aj., a musíte tak řešit neustálý přísun peněz.

Pokud přijdete o zaměstnání, máte problém a tady právě pramení strach z toho, co bude. Lidé se nejčastěji bojí, zda zvládnou v budoucnu svou finanční situaci tak, aby se nedostali do jakýchkoliv problémů a nemuseli tak řešit nepříjemné věci.

Strach z budoucnosti můžete mít taktéž kvůli vašim dětem. Bojíte se, aby nebyli nemocní, aby se dobře učili a v životě to někam dotáhli. Tímto strachem trpí snad každý rodič. Strach o děti jako takové je obrovský a přichází v momentě, kdy dítě přijde na svět a bohužel vás už nikdy neopustí.

Je to přirozené a logické. Nesmíte se však tomuto pocitu podat a dát mu šanci vás ovládat. Abyste zvládali strach z budoucnosti, měli byste žít především současností a užívat si každý příjemný prožitek, kterého se vám právě teď dostane. Nemusíte řešit, co by kdy by. Snažte se udělat maximum proto, aby bylo vše dobré, aby vás strach nemusel zužovat.

Připojistěte se kvůli neschopnosti splácení. Dělejte maximum pro to, aby vaše děti byly zdravé, aby se dobře učily a měly před sebou dobrou budoucnost. Vytvořte si takzvaná zadní vrátka, aby vám byla k dispozici, kdyby cokoliv ve vašem životě nevyšlo.

Pakliže si zajistíte tímto způsobem klid v duši, prožívejte jen to krásné a neřešte budoucnost. Vzali jste si hypotéku, radujte se z krásného domu, užívejte si bydlení v něm a neřešte to, co by bylo, kdybyste přišli o zaměstnání. Máte děti, které jsou zdravé, a milujete je, neřešte to, co s nimi bude, až vyrostou. To vše ukáže čas. Zatím myslete pouze na to, že jsou tu teď s vámi, a že se můžete těšit ze společných šťastných chvil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *