Pokud děláte práci, která se dělá v noci, pak jistě přemýšlíte, jakým způsobem jíst, protože se říká, že v noci se jíst nemá. Děláte-li noční, pak toto neplatí. Každý kdo pracuje v noci, logicky přes den spí a tak nemá šanci se ve dne najíst. Proto by měl jíst v noci, stejně tak, jako by byl právě den.
Člověk, jenž pracuje v noci, má vše otočené, a tak je jasné, že nebude snídat a obědvat tak, jako to dělají lidé pracující ve dne, když v tu dobu si právě užívá vydatný spánek. Váš jídelníček podřiďte vašemu spánku. Po probuzení, a to ať už v poledne, nebo odpoledne se nasnídejte. Další chod si dejte oběd a poté večeři a je úplně jedno, kolik hodin zrovna je.
Pravidlo je jednoduché. Nekonzumujte potraviny 2 hodiny před spánkem. Máte-li vše takto přetočené a pracujete jen v noci, tak jezte tak, jak zde uvádím. Může se však stát, že děláte noční jen občas a tak máte normálně fungující dny, jako každé jiné, jen občas pracujete v noci.
Pak jezte zcela běžným způsobem, nasnídejte se ráno, 2 hodiny před spaním, po probuzení si dejte oběd a klidně až pozdě večer večeři, pokud budete mít ten den noční službu. Je jedno, že budete jíst až pozdě večer, protože spát půjdete až k ránu, a tak se není třeba tímto znepokojovat.
Samozřejmě, že pro lidský organismus je přirozené stravovat se ve dne a v noci chodit spát, a tak se také chtě nechtě noční režim na každém, kdo v noci pracuje, podepíše. Velmi dobře toto znám z vlastní zkušenosti, kdy jsem nebyla schopná vůbec fungovat přes den, naopak v noci jsem pak nemohla spát, a to i když jsem měla volno.
Znala jsem všechny teleshoppingy a také všechny pořady, které se vysílaly nad ránem. Vždy jsem usnula až tehdy, když všichni začali chodit do práce a vzbudila se v čas, kdy se z práce opět přicházelo. Bylo to velmi vyčerpávající a vše, a to i stravu, jsem musela nočnímu režimu uzpůsobit.