Jak si zařídit výhodné cestovní pojištění

5/5 - (1 vote)

Léto je tu a s ním i doba, kdy vyrážíme na dovolené. Jestliže se vydáte za hranice České republiky, měli byste si přibalit i výhodné cestovní pojištění. Nabídkami se to jen hemží, liší se od sebe cenou a podmínkami. Jak poznáte to ideální pro vás?

Na modrou zapomeňte!

Mezi cestovateli koluje fáma, že pokud vyrazíte poznávat země EU, bude vám na cestách stačit jen tzv. modrá kartička. Není to pravda! Modrá kartička je pouze důkazem, že si platíte zdravotní pojištění a rozhodně není to stejné jako pojištění na cesty do zahraničí. Modrá karta je pouze garancí, že se vám dostane nezbytné lékařské péče, ovšem jen v zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Více se o této problematice dozvíte v tomto článku.

Limity a cena ve váš prospěch

Cestovní pojištění je naopak jistotou, že se vám dostane náležité péče a bude o vás komplexně postaráno. Například v případě nehody je třeba ihned kontaktovat asistenční službu. Ta zprostředkuje komunikaci s lékařskými zařízeními a bude o vás postaráno. Z pojištění na cesty se kryje lékařská péče, převoz do i z nemocnice zpět do České republiky, pobyt blízké osoby v nemocnici a další.

zjistijak.cz_online_ergo_cz_01

Při vyřizování pojištění se musíte zajímat o jeho limity. Vyjadřují sumu, kterou za vás pojišťovna zaplatí. Vyšší limity jsou zárukou, že nic nebudete doplácet z vlastního. Ideální výše limitů pro běžné cesty do zahraničí je 5 000 000 Kč. Od výše limitů se odvíjí cena pojistky. U jednotlivých pojišťoven se cena liší i v řádech desítek korun na den. Musíte se proto ještě zaměřit na obsah pojištění. Pokud například obsahuje ještě pojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadel, je výhodnější variantou.

Populární sjednání online

Z hlediska rychlosti i ceny je výhodnější si sjednat on-line cestovní pojištění. Některé pojišťovny při online formě sjednání nabízí výhodné ceny a bonusy, které při sjednání přímo na pobočce nedostanete. Než smlouvu uzavřete, pročtěte si pojistné podmínky pro pojištění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *