Jak vyvolat porod

Jak vyvolat porod
Rate this post

Jak vyvolat porod

Jak vyvolat porod
Jak vyvolat porod, autor godusjourney, Flickr.com

Mnoho žen se v těhotenství porodu obává a já se mohu přiznat, že jsem se obávala hodně. Přišlo mi, že čím více žena na porod čeká, tím více nepřichází. A já patřila mezi ty, kdo čekal, čekal a stále se nic nedělo. Hrozilo, že mi porod vyvolají v nemocnici a to jsem nechtěla. Moc jsem si přála, aby vše bylo přirozené, aby u porodu v co nejmenší míře asistoval doktor a abych si porod prožila tak něják v klidu, spíše sama se sebou. Abych však u tohoto aktu, na který člověk vzpomíná celý život nebyla úplně sama, rozhodla jsem se vzít si k porodu dulu.

Dula mi poradila jak vyvolat porod. Měla jsem k ní plnou důvěru a přála jsem si, aby to byl člověk, který mě při porodu doprovodí a pomůže mi. Jelikož už jsem přenášela týden, tak jsem dulu požádala o pomoc. Chtěla jsem po ní, aby mi pomohla porod vyvolat. Ona mi poradila, abych si připravila domácí likér. Ten spočíval v pár kapkách ricinového oleje, kapce vodky a 2dl meruňkového džusu.

Byla sobota, krátce před polednem a já věděla, že když neseženu ingredience do 12.00 hodin, už je seženu asi jen stěží. Sehnat lékárnu, kde by měli ricinový olej, bylo složitější, než jsem si myslela. Jednu takovou jsem našla, ale tam mi lékárnice sdělila, že ho nemají navážený a tak mi ho nemůže prodat. Proto jsem se rozhodla objet další lékárny, ale bylo to bez úspěchu. Vrátila jsem se tedy do lékárny, kde jej měli, ale neměli jej navážený a vůbec nevím jakým způsobem se mi podařilo přesvědčit lékárnici, aby olej navážila, spokojeně jsem tak odcházela se svou troškou ricinového oleje domů.

Dula říkala, že první kontrakce přijdou 2 hodiny po vypití elixíru a že tyto 2 hodiny si mám lehnout a odpočívat, abych nabrala síly na porod. Přišla jsem domu, vše poklidila a připravila na příchod z porodnice, vypila jsem namíchaný likér a šla si lehnout. Na minutu přesně od vypití likéru, po dvou hodinách, přišla první kontrakce a bylo to tu. Opravdu to fungovalo. Nevěřila jsem tomu, ale bylo to tak. Můj porod byl nakonec tak strašně rychlý, že jsem se ani nestihla převléct do andělíčku a tak jsem ho měla jen pohozený přes sebe. Myslím, že elixír i na toto měl vliv. Narodila se mi krásná a zdravá holčička a já jsem si z porodního sálu řekla, že klidně půjdu rodit znovu :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *