Jak nemít starosti

Rate this post

Mít starosti je přirozené a má je každý, i když na první pohled může vypadat, že žádné neměl, nemá a mít nebude. Starosti k životu patří. Máme je stejně tak, jako nás potkávají i radosti. Nesmíme se jimi však nechat pohltit a mít jich mnoho.

Neměli bychom si proto starosti tolik připouštět, to však není vůbec jednoduché. Nemít starosti prostě nejde, ale odlehčit si, je reálný cíl, za kterým bychom se měli vydat. Důležité je také umět vypnout a alespoň na čas, na své starosti zapomenout.

Vždy mějte něco, na co se budete těšit a na to stále myslete. Například po práci půjdu a něco si koupím. Tuto vizi mějte stále na paměti a to, že máte starosti ve vašem zaměstnání, si kompenzujte pocitem, že po práci si uděláte radost něčím pěkným. Budete se mít na co těšit a to vám hned zvedne náladu.

Musíte oběhat úřady a dlouho všude čekat, je to starost, ale při obíhání úřadů si řekněte, že až to bude za vámi, půjdete domů a zasadíte si vaše oblíbené květiny do truhlíků a budete z toho mít dobrý pocit. Motivujte se pokaždé, když vás čeká nějáká starost.

Nebudete tak mít pouze plnou hlavu toho, co musíte udělat, ale budete mít důvod to udělat a těšit se na to, co bude po té následovat. Rozhodně se odměňujte za vše a vůbec se za to nestyďte, je to dobrá motivace k uvolnění a nepřipouštění si starostí tolik, jako byste si je připouštěli, kdybyste na ně nabalovali jen starosti další.

Starosti jsou nevyhnutelná součást našeho života a my se jim musíme umět postavit, aby nás nepohltili a nezpůsobili nám zbytečnou psychickou zátěž, která z nich vyplývá. Nedejte starostem šanci vás přemoci. Dávejte si motivace, které vaše myšlenky budou směřovat jinam, než jen k povinnostem, které vás čekají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *