Jak mít život jednodušší

Rate this post
By: Evil Erin

Kdo by si to nepřál? Mít jednodušší život je snem asi každého z nás a dokonce i těch, u kterých to vypadá, že je nic netrápí a vše je v naprostém pořádku. Ono není všechno zlato, co se třpytí a skutečně každý má své problémy. I ti, kdo na první pohled vypadají, že je u nich vše v pořádku.

Jsou situace, kdy bychom se velmi rádi stali někým jiným, protože to, co se nám děje, prostě nezvládáme. Někdy se každému z nás takzvaně zhroutí svět a naše síly jsou skutečně na samém dně.  Pokud se na vás valí věci ze všech stran a vy nevíte, co dál, tak se neuzavírejte do sebe. Problémy řešte a nevyhýbejte se jim. Klidně je řešte s někým.

Pokud řešíte problém, který vás trápí, tak na něj koukejte spíše pozitivně. Berte jej vždy z té lepší stránky. Řekněte si třeba, ano musím se stěhovat, ale zas to budu mít doma hezké. Dostal jsem výpověď, je to sice těžké, s rodinou je třeba řešit důležité finanční situace, ale práce vás stejně nenaplňovala tolik a vy jste se viděli někde jinde, teď máte možnost, najít si lepší zaměstnání a uplatnit se v tom, co vás bavit bude. Na věci je třeba pohlížet pozitivně a vždy vědět, že všechno špatné je k něčemu dobré.

Umět žít pozitivně není lehké, ale člověk, který se to naučí, má o dost jednodušší život. Pokud přemýšlíte nad vším černě, tak se budete užírat psychicky a navíc to neprospěje ani vašemu zdraví. Optimismus je pro váš život mnohem důležitější a je třeba se podle toho řídit. Musíte si uvědomit, že přemýšlet černě je špatně. Vezměte si příklad z někoho ve vašem okolí, kdo je naladěn optimisticky, jinak řečeno salámista a podívejte se, jak se chová. Určitě jste zaregistrovali to, že takový člověk, se trápí mnohem méně a má život jednodušší. Vždy, když vás něco bude trápit, tak si na tohoto člověka vzpomeňte a řekněte si, jak by asi v této chvíli reagoval on a zkuste být také takoví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *