Jak správně nanést make-up

Rate this post
By: Reginaldo Andrade

Ráda byste, aby váš make-up byl dokonalý a abyste vypadala po jeho nanesení velmi dobře? Pak bychom vám rádi dali pár rad, jak si dokonale nanést make-up bez toho, abyste udělala zbytečně moc chyb.

Velmi důležité je vědět, jaký typ pleti máte a tím se řídit. Pokud je vaše pleť mastná, použijte matující make-up, který zakryje všechny nedokonalosti úplně ze všech make-upů nejlépe. Pokud je vaše pleť suchá, pak použijte hydratační make-up. Pokud je vaše pleť zralá, pak použijte make-up, který je určen pro zralou pleť, protože ten se neusazuje ve vráskách, ale dokonale je zakryje. Bod číslo jedna je tedy správný make-up na správnou pleť.

Další velmi důležitý faktor při volbě správného make-upu je ten, že musíte vychytat správný odstín a ten by měl velmi dokonale splynout s vaší pletí. Jedině tak se vyhnete tomu, že budete v obličeji oranžová, nebo naopak příliš bílá.

Velmi dobré je také vědět, jak nejlépe make-up na pleť nanést. Make-up lze nanést houbičkou, kterou ale nedoporučujeme, protože houbička může vytvořit na obličeji šmouhy, které budou znatelné hlavně na denním světle. Další nevýhoda houbičky je, že v ní zůstane velké množství make-upu a tudíž budete plýtvat.  Na make-up se nově také prodává štětec, možná to zní zvláštně a neumíte si představit to, jak na pleť nanášíte make-up štětcem, ale skutečně je to tak a je to vynikající záležitost. Nanést make-up však můžete i prsty, důležité je jej dobře rozetřít.

Pokud je vaše pleť mladá, pak můžete používat levnější make-upy, které si pořídíte v drogerii. Jestliže bojujete již se stárnutím, pak doporučujeme spíše make-upy dražší, které v sobě mají i vyhlazující složky. Připlatit za kvalitu se v tomto případě vyplatí. Pod make-up vždy použijte krém, aby se netvořily hrudky. Jedině krém dokáže to, že se vám bude make-up nanášet snadno a lehce. Dobré je pod make-up použít ještě fixátor, díky kterému se vám nebude krycí krém roztékat a vydrží vám na pleti mnohem déle a to i v létě.

Krycí krém lze smíchat s denním krémem a nanést je můžete na pleť společně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *