Jak mít lepší známky

5/5 - (1 vote)
By: Celestine Chua

Ve škole vám, nebo vašim dětem, prospěch nevychází tak, jak byste si přáli a tak řešíte jak se dopracovat k tomu, abyste měli lepší známky? I když se snažíte seč můžete, zlepšit prospěch se vám nedaří? Pokud je vaše snaha opravdu velká, pak by jí měl učitel ocenit. Aby bylo vidět, že o učení máte skutečně zájem a jen se neflákáte, pak zajděte za vašim učitelem, či profesorem a poproste ho o pomoc.

V případě, že něčemu nerozumíte, nebojte se o přestávce, nebo po vyučování konzultovat vaše nedostatky s pedagogem, který jistě vaší snahu ocení a sem tam i dokáže přimhouřit oko. Učitelé nesnáší, když se žák takzvaně fláká, ale pokud vidí, že se snaží a nejde mu to, dají mu šanci.

Klidně si připravte do hodiny předmětu, kde váš prospěch kulhá, zajímavý referát. Získáte tím body a plus u vyučujícího a to i přesto, že vám za normálních okolností předmět nejde. Horší to je, pokud na to opravdu jen kašlete a vlastně se ani učit nechcete.

Toto znám z vlastní zkušenosti, učení bylo to nejhorší, co jsem ve svém věku žáka a studenta, nejvíce nesnášela. Raději jsem si psala taháky, opisovala a podváděla, než abych se učila. Kupodivu jsem celkem slušně odmaturovala, protože k maturitě jsem se raději připravila, než abych jí podcenila, ale to vše až na poslední chvíli. Takže dá se říci i tudy cesta vede, ale samozřejmě jí nedoporučuji.

Chcete-li něco dopilovat a je ve vaší blízkosti spolužák, který tuto látku zvládá na jedničku, poproste ho o pomoc. Učený z nebe nespadl a ne každý musí vše umět dokonale. Plavete-li ve více předmětech a nevíte, jak se z toho dostat, abyste se ve finále neutopili, pak zvažte, je-li výběr této školy opravdu vhodný pro vás, nebo zda nebude lepší přejít na jednodušší typ školy.

Nehledejte chybu na sobě a z ničeho se neobviňujte. To že právě na tuto školu nestačíte není ostuda a lepší je přejít včas, než potom propadnout. Poraďte si především s rodiči, jak celou situaci řešit a co vám poradí právě oni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *