Jak dlouho zůstat na mateřské

Rate this post

Mateřská dovolená je mylně nazývána dovolenou. Není to žádná dovolená a starat se o dítě je mnohem náročnější, než chodit do práce. Navíc děláte 24 hodin denně a každou minutu musíte držet pohotovost. Snad se již brzy název „dovolená“ změní…

Jak dlouho můžete na mateřské dovolené zůstat? Záleží na vás. Může to být 2 roky, 3 roky a nebo 4 roky. Rozhodnout se můžete až po půl roce od narození vašeho dítěte. Výše mateřské se odvíjí právě podle toho, na kolik let na mateřskou dovolenou nastupujete.

By: Richard Ashurst

Maminky si ve většině případů berou mateřskou na 3 roky. Jenže i tak je velmi těžké sehnat si školku a umístit do ní dítě, a z toho důvodu zůstává spousty maminek doma i po mateřské dovolené, nebo hledají alternativní řešení.

Pokud se rozhodnete vzít si mateřskou na 2 roky, je nutné počítat s tím, že po dvou letech budete muset dítě umístit do jeslí, nebo do soukromé školky, příp. si najmout chůvu, která se o vaše dítě postará v době, kdy budete v práci. Spočítejte si, zda-li se vám tento krok skutečně vyplatí.

Nejvýhodnější je, pokud fungují babičky, které mohou vaše dítě po uplynutí dvouleté mateřské pohlídat. Je velmi malá pravděpodobnost, že budete moci dítě umístit do jesliček. Je jich velmi málo a tak je také volné místo velkou vzácností.

Po uplynutí věku 3 let můžete dát dítě do školky, ale ani tady není jistota, že vám jej vezmou. Pokud se rozhodnete pro mateřskou na 4 roky, pak už je pravděpodobnost, že se dítě do školky dostane mnohem větší. Příspěvek na mateřské na 4 roky je velmi nízká, a tak zvažte, jste-li schopni s touto částkou jako rodina vyjít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *