Jak na děti, když se vztekají

Rate this post

Jak na děti, když se vztekají

Asi každá maminka zná situaci, kdy se její dítě začne vztekat. Dělají to především malé děti, vztekání se však může objevit i u dětí větších. V jistém věku se to dá tolerovat, ale je-li vztekání běžným stavem u větších dětí, pak je něco špatně. Jak na děti, když se vztekají?

Vztekání u dětí může vzniknout z čehokoliv. Malé dítě chce dát do miniaturní krabičky své plyšové zvířátko a samozřejmě se mu to nedaří a okamžitě se začne vztekat. Na ulici se rozhodne, že chce jít doleva, zatím co vy prostě nutně potřebujete jít doprava. Nejvíce nepříjemné je, když se vám dítě vzteká na veřejnosti.

Sama jsem se s tímto setkala a řešila to dudlíkem, uložením do kočárku a houpáním a to je špatně!!! To jsem samozřejmě zjistila až když bylo pozdě. Když jsme dudlík odevzdali Ježíškovi za dárek a přišlo zase období vzteku, bylo to bez dudlíku ještě horší. Na kočárek a jeho houpání si pak moje dcera navykla až tak, že jsme se ho ještě ve 4 letech nedokázali zbavit, proto vím, že tudy cesta opravdu nevede.

Nejlepší způsob, jak dítě zastavit ve vztekání je takový, že jej upoutáte na jinou věc. Například: pojď půjdeme tudy, koukni se, tamhle je ten krásný pejsek, pojď půjdeme se na něj podívat.

Nebo: hele koukej, tamhle holčička se ti bude smát, pojď ukážeme jí, že už nebudeme křičet. Pokud se vám dítě vzteká doma, nevšímejte si ho a dělejte, že jeho vztek nevnímáte. Toto je velice těžké a nás rodiče to nutí nadávat a být taktéž vzteklí, ale tomu se musíme vyvarovat.

Chceme-li, aby se naše dítě nevztekalo, musíme v první řadě umět ovládat vztek my sami. Nemůžeme chtít po dítěti něco, co sami nezvládneme. Řešením je také dát dítě pod studenou vodu, ale přiznám se, toto jsem nikdy nepraktikovala, ale prý to pomáhá.

Pokud se vám díte vzteká je to projev toho, že se umí ozvat, když se mu něco nelíbí, což je dobrá škola do dospělosti. U dětí, o kterých si myslíme, že jsou hodné, protože se nijak neprojevují, je věřte-nevěřte něco špatně. Jsou zakřiknuté a svůj vztek dusí v sobě, což pro vývoj dítěte není vůbec dobré. To je jedna dobrá zpráva pro všechny maminky, kterým se jejich ratolesti vztekají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *