Jak namnožit muškáty

Rate this post

Pokud milujete muškáty, pak vám v létě na oknech nesmí chybět. Muškáty nejsou levnou záležitostí, obzvlášť pak, když máte oken víc. Nemusíte je nutně kupovat do všech oken, stačí koupit pár muškátů a doma si je můžete sami namnožit.

Množení muškátů vůbec není těžké

By: raider of gin

Poradíme vám, jak na to. Potřebujete k tomu rostlinky muškátů, plastový box na květiny s průhledným víkem, který koupíte ve všech dobrých květinářstvích a nebo za pár korun v Kiku. Tento box slouží jako malý skleník. Rostlinám se v něm velmi dobře daří.

Přibližně v březnu zakoupíme malé rostlinky muškátů, kdy oštípeme květy. Dokud nedáme rostliny na okno, květy neustále uštipujeme, tím rostliny posilujeme a pomáháme jim k bohatému růstu. V květinářství si pořídíme substrát na řízkování květin. Do toho substrátu vždy namáčíme konce uštíplých výhonků.

Rozvětvený muškát zlomíme v kolínku a namočíme do substrátu. Do boxu na květiny nasypeme zeminu a do zeminy zapichujeme muškáty, jež jsme odlomily. Potom je důkladně zalijeme a přikryjeme průhledným víkem. Přibližně za 3 týdny až měsíc, se uštipky zakoření a vy je můžete přesadit do květináče. Ušetříte tak za další nakoupené muškáty a uštipováním navíc pomůžete muškátům nabírat na síle.

Na trhu jsou muškáty vzpřímené, převislé plnokvěté a převislé jednoduché. Převislé jednoduché jsou velmi bohaté na květy. Vzpřímené muškáty se prodávají v mnoha barevných variantách, převislé potom v barvě červené, růžové a bílé. Zajímavé je i barvy nakombinovat.

Muškáty můžete po sezóně taktéž zazimovat a opět je mít příští rok krásné s bohatým květenstvím. Doporučujeme je jednou týdně přihnojovat, ale to pouze v sezóně, v zimě se zalívají pouze jednou za měsíc a nehnojí se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *