Jak aranžovat květiny do truhlíků

Rate this post

Jak aranžovat květiny do truhlíků

Jak aranžovat květiny v každém ročním období do oken? Chtěli byste mít okna po celý rok krásná, taková, aby vám je každý záviděl? Pak je důležité naučit se dobře aranžovat a také nakoupit si pár věcí, které k tomu budete potřebovat.

Jak aranžovat květiny?

V létě je to nejjednodušší, protože potřebujete jen živé květiny, které si do truhlíků vysázíte. Můžete je však kombinovat a tím udělat velice zajímavý květináč. Dobré je nakombinovat například převislé muškáty s bakopou.

Na podzim jsou velice zajímavé truhlíky, kde je obsažena barva žlutá, oranžová, hnědá a zelená. Květináč můžete naaranžovat pomocí stuh a umělých květinek. Zajímavé jsou umělé šípky, zapichovátka ve tvaru draka, umělé lístečky a podobně.

květináčSamotné aranžování vánočních truhlíků je také velmi zajímavé a zábavné. Zde se můžete dokonale vyřádit. Otrhejte si z jehličnanů větvičky, které pak nazdobíte. Nebo použijte starý umělý stromek, kterému větvičky odštípnete a zapícháte je do truhlíků. Na větvičky pak můžete pověsit vánoční ozdoby a světýlka.

Po vánocích stačí odzdobit a máte truhlíky, které můžete mít do jara. Na velikonoce pak vyměňte větvičky za travičku, do které zapícháte velikonoční vajíčka, slepičky, ovečky a podobně. Velikonoce jsou velmi veselé a tak chtějí i veselé barvy, jako je zelená, žlutá, oranžová, červená a podobně.

Jarní květináče mohou mít již živé květinky a to primule, tulipány, narcisky… Mezi ně můžete zapíchat například motýlky a mít tak veselý květináč, který přináší první rozkvetlé rostliny, na které se celou zimu velmi těšíme. Aranžování květin je zábava a pokud se do ní ponoříte, bude vás jistě bavit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *